Hale na sól drogową i piasek

Magazyny do składowania materiałów sypkich

Niskie koszty utrzymania

Magazyny na piasek i sól drogową są zaprojektowane i wykonane zgodnie z obowiązującymi standardami. Stosowane przez Rubb materiały oraz technologia Thermohall™ zostały dobrane w taki sposób, aby zapewnić maksymalną wydajność i żywotność całej konstrukcji przy podstawowej konserwacji. Membrana PCV jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a stalowa konstrukcja – na korozję. Dzięki temu magazyny Rubb wytrzymają trudne warunki atmosferyczne, dobrze chroniąc składowanych w nich towar.

Komfort i bezpieczeństwo hal na sól drogową

Dzięki ocieplanemu poszyciu termohale Rubb utrzymują wewnątrz niski poziom wilgotności, dzięki czemu sól i piasek są suche i pozostają sypkie, gotowe do użycia od ręki, w razie nagłego pogorszenia się warunków drogowych. Stabilna temperatura i wilgotność powietrza, brak efektu kondensacji – to wszystko zapewnia Thermohall™.

Szybka budowa, montaż i przenoszenie

Dużą zaletą jest czas bardzo krótki montażu budynku, który w przypadku hali o powierzchni 1000 m2 wynosi dziesięć dni. Jest to możliwe dzięki prefabrykacji zarówno stalowej ramy budynku, jak i poszycia. Ponieważ hale Thermohall™ nie są na stałe związane z gruntem, można je dowolnie modyfikować, rozbudowywać i przenosić jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Otwarta przestrzeń

Hale Rubb zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić jak największa powierzchnię magazynowania, nie ograniczając jej dodatkowymi podporami. Dzięki temu przestrzeń w środku hal można efektywnie zagospodarować, a także podzielić, wyznaczając np. dwie strefy przechowywania różnych materiałów.

Przystosowane do konkretnych potrzeb

Przy projektowaniu hal Thermohall™ bierzemy pod uwagę zarówno warunki, w jakich będzie ona funkcjonować, jak i sposób jej użytkowania. Pozwala to zaprojektowanie konstrukcji, poszycia hali oraz instalacji w taki sposób, aby budynek dobrze spełniał swoje funkcje i jednocześnie pozwalał zachować koszty utrzymania na niskim poziomie.

Składowanie soli drogowej w naszych halach

Możliwość łatwego montażu i relokacji hali to bez dwóch zdań ogromna zaleta w przypadku przechowywania soli drogowej. Magazyny soli można szybko zamontować w strategicznych punktach wraz z nadejściem zimy. Z kolei po sezonie można je złożyć i przechowywać, gdyż nie są na stałe związane z podłożem.

Hale Rubb jako magazyny soli drogowej

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowie hal, a nasze struktury można wykorzystać niemalże w dowolnym celu – także jako magazyn soli drogowej. Dopracowany projekt hali przekłada się na wygodę jego użytkowania. Stosujemy ocynkowaną konstrukcję stalową o zwiększonej odporności na czynniki agresywne. W naszych obiektach o konstrukcji stalowej możliwe jest zaplanowanie dużej, otwartej przestrzeni bez dodatkowych podpór i słupów wewnętrznych. Pozwala to na umieszczenie w hali specjalistycznych instalacji, a także bezproblemowy rozładunek, przechowywanie i załadunek soli.

Ciepło, cieplej, Thermohall™

Porównując koszty ogrzewania termohali oraz hali z dachem pneumatycznym i ścianami z płyt PIRzdecydowanie lepszą inwestycją będzie hala ocieplana wykonana w technologii Thermohall™. Dzięki skutecznej termoizolacji ścian i dachu wydatki na ogrzewanie hali w sezonie zimowym są mniejsze o połowę.

Konkurencyjne rozwiązania nie są w stanie zapewnić podobnych korzyści. Dostępne na rynku polskim hale z dachem pneumatycznym (znane również jako hale namiotowe całoroczne) mają znikomą wydajność termiczną oraz mogą powodować problemy ze skraplaniem się wody na suficie i ścianach hali.

Thermohall™

Grubość izolacji Współczynnik U
50 mm 0,67 W/m2K
100 mm 0,36 W/m2K
150 mm 0,23 W/m2K
200 mm 0,17 W/m2K
250 mm 0,14 W/m2K

Warstwa zewnętrzna
wysokowytrzymała, ognioodporna i samoczyszcząca się tkanina PCV.

Wypełnienie
wełna szklana o wysokiej gęstości.

Warstwa wewnętrzna
samoczyszcząca się tkanina PCV.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące hal na sól

Jeśli będziesz korzystać z hali magazynowej na sól dłużej niż 180 dni – potrzebujesz pozwolenia na budowę. Jeśli chcesz korzystać z obiektu sezonowo, do 6 miesięcy wystarczy zgłoszenie hali w urzędzie.
Szczegóły postępowania znajdziesz w tym krótkim artykule:
Hale ocieplane na zgłoszenie czy na pozwolenie? Wyjaśniamy.

Każda hala na sól jest szyta na miarę. Na jej wycenę składa się wiele elementów: miejsce montażu hali, powierzchnia i wysokość obiektu, dodatkowe wyposażenie, przeznaczenie hali i sposób użytkowania.

Oczywiście. Oferujemy leasing operacyjny zarówno na magazyn soli drogowej, jak i dla pozostałych typów budowli stałych i obiektów tymczasowych. Procedurę leasingu przeprowadzamy z minimum formalności. Na naszej stronie udostępniamy zasady leasingu hali Rubb, ale możesz również porozmawiać o nich z naszym doradcą handlowym.

Tak, w naszej ofercie znajdziesz hale ocieplane na wynajem w systemie długoterminowym, a także sezonowo. Budujemy również magazyny przeznaczone pod wynajem (hale magazynowe BTS).

Nie, w żadnym wypadku Jeśli masz tylko pomysł składowanie soli drogowej w hali, my zajmiemy się resztą, począwszy od projektu, a na montażu i odbiorze gotowego obiektu kończąc. Posiadając duże doświadczenie i korzystając z wiedzy całej Grupy Rubb jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy rodzaj hali, zarówno standardowe magazyny, jak i duże hangary samolotowe, hale sportowe i handlowe.

Przy planowaniu inwestycji w hale na sól należy wziąć pod uwagę przeznaczenie obiektu, należy również określić tzw. strefę śniegową i wiatrową; warto też sprawdzić, czy działka jest dobrze przygotowania do położenia fundamentów i czy doprowadzone są wszystkie media.
Dokładne wskazówki oraz listę kontrolna do wydrukowania znajdziesz w poradniku Jak dobrze wybrać halę ocieplaną.

Skontaktuj się z nami


michal.knop@rubbpolska.pl