Hale produkcyjne

Bezpieczna i funkcjonalna przestrzeń do prowadzenia działalności produkcyjnej.

Funkcjonalne i nowoczesne hale produkcyjne

Projektujemy nowoczesne hale produkcyjne według wytycznych inwestora, dopasowane do sposobu użytkowania oraz godne z obowiązującymi normami budowlanymi. Dokładne rozpoznanie zapoznanie się z cyklem produkcyjnym umożliwia stworzenie takiej przestrzeni, w której będzie się dobrze pracować, płynnie i bez niepotrzebnych przestojów. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, np. w postaci skutecznej termoizolacji Thermohall™ zmieniają zwykłą halę produkcyjną w komfortowe i bezpieczne miejsce pracy.

Hale produkcyjne Rubb to gwarancja niskich kosztów utrzymania

Hale produkcyjne wykonane w technologii Thermohall™ lub technologii hybrydowej są wielokrotnie tańsze w eksploatacji od popularnych, tradycyjnych hal murowanych. Profesjonalny projekt, wydajne poszycie termoizolacyjne oraz ocieplany dach gwarantują niższe koszty ogrzewania przestrzeni produkcyjnej. Materiały i komponenty, używane w naszych halach produkcyjnych są trwałe i posiadają odpowiednie certyfikaty umożliwiające budowanie z nich hal przemysłowych. Stalowa konstrukcja hali jest galwanizowana ogniowo, co skutecznie chroni ją przed rdzewieniem i niszczeniem i zwiększa jej wytrzymałość. Dobrze wykonana konstrukcja = brak kosztów związanych z naprawą. Planując rozmieszczenie instalacji, a także uwzględniając na etapie projektowania dodatkowe drzwi dla personelu, rampy załadunkowe czy suwnice dostajecie gwarancję, że hala będzie wygodnym miejscem pracy.

Hale produkcyjne – budowa

Przy projektowaniu i budowie hal produkcyjnych bierzemy pod uwagę zarówno warunki klimatyczne, w których będzie ona funkcjonować, jak i sposób jej użytkowania. Umożliwia to na odpowiednie dobranie ocieplenia hali. W ten sposób budynek dobrze spełnia swoje funkcje, zapewnia bezpieczeństwo pracownikom, jednocześnie utrzymując koszty eksploatacji na niskim poziomie. Ponadto hale produkcyjne Rubb posiadają odkrytą wewnątrz konstrukcję, dzięki czemu można je wykorzystać do bezproblemowego poprowadzenia instalacji, mediów czy przytwierdzenia dodatkowych elementów wyposażenia i akcesoriów. Ponieważ ocieplane hale magazynowe Thermohall™ nie są na stałe związane z gruntem, można je dowolnie rozbudowywać i przenosić, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Otwarta przestrzeń w hali

Ocieplane hale produkcyjne Rubb zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największą powierzchnię do pracy, nie ograniczając jej dodatkowymi podporami. Przestrzeń w środku hal można efektywnie zagospodarować, dzieląc powierzchnię hali, wyznaczając np. dwie różne strefy temperatury w tym samym budynku, wydzielając pomieszczenia socjalne lub biurowe. Otwarta przestrzeń hali pomieści wszystkie niezbędne urządzenia, takie jak ciągi produkcyjne, regały magazynowe, dźwigary, a także suwnice.

Dźwiękoszczelność = komfort pracy w hali produkcyjnej

Nasze hale produkcyjne, zwłaszcza te wykonane w technologii Thermohall™, spełniają wymagania dotyczące poziomu izolacji akustycznej i pod tym względem zapewniają dobre warunki pracy. Z tego powodu hale produkcyjne Rubb mogą być stawiane w strefach przemysłowych lub o dużym natężeniu ruchu – w portach, przy drogach lub w strefach ekonomicznych.

Hala produkcyjna od polskiego producenta

Stale kontrolując proces projektowania i produkcji hal jesteśmy w stanie zagwarantować ich najwyższą jakość. Wszystkie hale produkcyjne projektujemy i wytwarzamy samodzielnie. Dzięki temu dostajesz najlepsze hale od polskiego producenta, z pakietem korzyści lepszym niż u konkurencji – niską ceną inwestycji, niskimi kosztami utrzymania i maksymalnie skróconym czasem produkcji.

Hale produkcyjne – wynajem i leasing

Leasing i wynajem hali produkcyjnej to dobry sposób, aby w krótkim czasie mieć przestrzeń biznesową do własnej dyspozycji. Niezależnie od trybu prowadzonej działalności – cyklicznej czy stałej, leasing oraz wynajem hal produkcyjnych Rubb jest możliwy przy minimum formalności.

Ciepło, cieplej, Thermohall™

Porównując koszty ogrzewania termohali oraz hali z dachem pneumatycznym i ścianami z płyt PIRzdecydowanie lepszą inwestycją będzie hala ocieplana wykonana w technologii Thermohall™. Dzięki skutecznej termoizolacji ścian i dachu wydatki na ogrzewanie hali w sezonie zimowym są mniejsze o połowę.

Konkurencyjne rozwiązania nie są w stanie zapewnić podobnych korzyści. Dostępne na rynku polskim hale z dachem pneumatycznym (znane również jako hale namiotowe całoroczne) mają znikomą wydajność termiczną oraz mogą powodować problemy ze skraplaniem się wody na suficie i ścianach hali.

Thermohall™

Grubość izolacji Współczynnik U
50 mm 0,67 W/m2K
100 mm 0,36 W/m2K
150 mm 0,23 W/m2K
200 mm 0,17 W/m2K
250 mm 0,14 W/m2K

Warstwa zewnętrzna
wysokowytrzymała, ognioodporna i samoczyszcząca się tkanina PCV.

Wypełnienie
wełna szklana o wysokiej gęstości.

Warstwa wewnętrzna
samoczyszcząca się tkanina PCV.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące hal produkcyjnych

Jeśli będziesz korzystać z hali produkcyjnej dłużej niż 180 dni – potrzebujesz pozwolenia na budowę. Jeśli chcesz korzystać z obiektu sezonowo, do 6 miesięcy wystarczy zgłoszenie hali w urzędzie.
Szczegóły postępowania znajdziesz w tym krótkim artykule:
Hale ocieplane na zgłoszenie czy na pozwolenie? Wyjaśniamy. 

Koszt budowy hali produkcyjnej w jednej z dwóch technologii: Thermohall™ lub technologii hybrydowej jest dużo niższy od kosztu budowy hali murowanej. Każda hala produkcyjna  jest szyta na miarę. Na jej wycenę składa się wiele elementów: miejsce montażu hali, powierzchnia i wysokość obiektu, dodatkowe wyposażenie, przeznaczenie hali i sposób użytkowania.

Oczywiście. Oferujemy leasing operacyjny zarówno dla ocieplanych hal  całorocznych Thermohall™ jak i pozostałych typów budowli stałych i obiektów tymczasowych. Procedurę leasingu przeprowadzamy z minimum formalności. Na naszej stronie udostępniamy zasady leasingu hali Rubb, ale możesz również porozmawiać o nich z naszym doradcą handlowym.

Tak, w naszej ofercie znajdziesz hale ocieplane na wynajem w systemie długoterminowym, a także sezonowo. Budujemy również magazyny przeznaczone pod wynajem (hale magazynowe BTS).

Nie, w żadnym wypadku Jeśli masz tylko pomysł na halę produkcyjną, my zajmiemy się resztą, począwszy od projektu, a na montażu i odbiorze gotowego obiektu kończąc. Posiadając duże doświadczenie i korzystając z wiedzy całej Grupy Rubb jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy projekt hali produkcyjnej, taki jak standardowy magazyn, duża hala produkcyjna czy zakład przetwórczy.

Przy planowaniu inwestycji w halę produkcyjną należy wziąć pod uwagę przeznaczenie obiektu, należy również określić tzw. strefę śniegową i wiatrową; warto też sprawdzić, czy działka jest dobrze przygotowania do położenia fundamentów i czy doprowadzone są wszystkie media.
Dokładne wskazówki oraz listę kontrolna do wydrukowania znajdziesz w poradniku Jak dobrze wybrać halę ocieplaną.

Skontaktuj się z nami


michal.knop@rubbpolska.pl