Hale przemysłowe

Wielofunkcyjne hale przemysłowe dla każdego przedsiębiorstwa.

Hale przemysłowe Rubb = niskie koszty utrzymania

Ocieplane hale przemysłowe Thermohall™ marki Rubb są dwu- trzykrotnie tańsze w utrzymaniu od hal murowanych. Dobrze zaprojektowane, szczelne poszycie oraz ocieplany dach przekładają się na niskie koszty chłodzenia i ogrzewania wnętrza hali. Materiały i komponenty, z których wykonujemy nasze hale przemysłowe, są trwałe i posiadają odpowiednie certyfikaty umożliwiające budowanie z nich hal przemysłowych. Poszycie ocieplane z tkaniny PCV wytrzyma w niemienionym stanie przynajmniej 10 lat, a stalowa konstrukcja hali – nawet 25 lat. Stal, której używamy, jest galwanizowana ogniowo, co zabezpiecza ją przed korozją i niszczeniem. Dobrze wykonana konstrukcja = brak kosztów związanych z naprawą.

Komfortowe i bezpieczne hale przemysłowe

Ocieplane hale przemysłowe Thermohall™ gwarantują utrzymanie stabilnej temperatury w środku hali i brak skraplania się pary na ścianach i suficie – same korzyści! W efekcie otrzymujecie optymalne warunki do prowadzenia działalności, np. produkcji, magazynowania, napraw czy renowacji. To sprawia, że hale przemysłowe Rubb są komfortowym i bezpiecznym miejscem pracy. Planując rozmieszczenie systemów HVAC i przeciwpożarowego, a także uwzględniając na etapie projektowania dodatkowe drzwi dla personelu, rampy załadunkowe czy suwnice macie pewność, że nasze ocieplane hale przemysłowe będzie nie tylko dobrym, ale i bezpiecznym miejscem pracy. Planując rozmieszczenie instalacji, a także uwzględniając na etapie projektowania dodatkowe drzwi dla personelu, rampy załadunkowe czy suwnice dostajecie gwarancję, że hala będzie wygodnym miejscem pracy.

Szybka budowa, montaż i przenoszenie

Hale przemysłowe Rubb wyróżniają się bardzo krótkim czasem montażu, który w przypadku hali o powierzchni 1000 m2 wynosi dziesięć dni. Jest to możliwe dzięki prefabrykacji stalowej ramy hali i ocieplanego poszycia. Ponieważ ocieplane hale przemysłowe Thermohall™ nie są na stałe związane z gruntem, można je dowolnie rozbudowywać i przenosić, jeśli zaistnieje taka potrzeba.Ponieważ ocieplane hale magazynowe Thermohall™ nie są na stałe związane z gruntem, można je dowolnie rozbudowywać i przenosić, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Otwarta przestrzeń w hali

Ocieplane hale przemysłowe Rubb zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największą powierzchnię do pracy, nie ograniczając jej dodatkowymi podporami. Przestrzeń w środku hal można efektywnie zagospodarować, sprawdzą się więc jako hale produkcyjne i warsztaty. Powierzchnię hali można dowolnie podzielić, wyznaczając np. dwie różne strefy temperatury w tym samym budynku.

Hale przemysłowe przystosowane do twoich potrzeb

Przy projektowaniu ocieplanych hal przemysłowych Thermohall™ bierzemy pod uwagę zarówno warunki klimatyczne, w których będzie ona funkcjonować, jak i sposób jej użytkowania. Umożliwia to na odpowiednie dobranie ocieplenia hali. W ten sposób budynek dobrze spełnia swoje funkcje, zapewnia bezpieczeństwo pracownikom, jednocześnie utrzymując koszty eksploatacji na niskim poziomie. Ponadto hale przemysłowe Rubb posiadają odkrytą wewnątrz konstrukcję, dzięki czemu można je wykorzystać do bezproblemowego poprowadzenia instalacji, mediów czy przytwierdzenia dodatkowych elementów wyposażenia i akcesoriów.

Thermohall – hale przemysłowe dopracowane w każdym szczególe

Nowoczesny przemysł potrzebuje nowoczesnej przestrzeni do rozwoju. Dokładnie takiej, jaką oferują całoroczne hale przemysłowe Rubb. Stosujemy w nich unikalny typ poszycia termoizolacyjnego – Thermohall™. Otrzymał on klasyfikację NRO Broof (t1), dzięki czemu może być stosowany w budynkach takich jak warsztaty, hale magazynowe i hale produkcyjne. Nasze hale przemysłowe charakteryzuje również wytrzymała konstrukcja stalowa. Zastosowanie stali pozwala na takie zaprojektowanie budynku, aby spełniał założenia projektu i nie wymagał dalszych adaptacji. Stąd znajdują one zastosowanie jako całoroczne hale przemysłowe, czyli nowoczesne i innowacyjne przestrzenie dla działalności gospodarczej. Wiemy, jak ważny w biznesie jest czas. Naszym klientom gwarantujemy szybką dostawę elementów hali oraz jej montaż. Poszycie Thermohall™, w które wyposażamy nasze hale przemysłowe, jest produkowane ściśle według wytycznych projektu, zanim trafi na miejsce instalacji. Takie podejście gwarantuje nie tylko idealne spasowanie poszycia ze stalową konstrukcją hali, ale również skrócony czas montażu. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż popularne płyty warstwowe PIR i PUR, które są alternatywą metodą ocieplania hal przemysłowych. Wspomniane płyty docinane są pod wymiar na miejscu montażu hali. Może to spowodować uszkodzenie płyt lub ich niedokładne dopasowanie, a tym samym występowaniem szczelin i utratę ciepła.

Ciepło, cieplej, Thermohall™

Porównując koszty ogrzewania termohali oraz hali z dachem pneumatycznym i ścianami z płyt PIRzdecydowanie lepszą inwestycją będzie hala ocieplana wykonana w technologii Thermohall™. Dzięki skutecznej termoizolacji ścian i dachu wydatki na ogrzewanie hali w sezonie zimowym są mniejsze o połowę.

Konkurencyjne rozwiązania nie są w stanie zapewnić podobnych korzyści. Dostępne na rynku polskim hale z dachem pneumatycznym (znane również jako hale namiotowe całoroczne) mają znikomą wydajność termiczną oraz mogą powodować problemy ze skraplaniem się wody na suficie i ścianach hali.

Thermohall™

Grubość izolacji Współczynnik U
50 mm 0,67 W/m2K
100 mm 0,36 W/m2K
150 mm 0,23 W/m2K
200 mm 0,17 W/m2K
250 mm 0,14 W/m2K

Warstwa zewnętrzna
wysokowytrzymała, ognioodporna i samoczyszcząca się tkanina PCV.

Wypełnienie
wełna szklana o wysokiej gęstości.

Warstwa wewnętrzna
samoczyszcząca się tkanina PCV.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące hal przemysłowych

Koszt budowy hali przemysłowej w jednej z dwóch technologii: Thermohall™ lub technologii hybrydowej jest dużo niższy od kosztu budowy hali murowanej. Każda hala przemysłowa jest szyta na miarę. Na jej wycenę składa się wiele elementów: miejsce montażu hali, powierzchnia i wysokość obiektu, dodatkowe wyposażenie, przeznaczenie hali i sposób użytkowania. Dlatego też trudno jest ustalić sztywny cennik budowy hali przemysłowej.

Oczywiście. Oferujemy leasing operacyjny zarówno dla ocieplanych hal Thermohall™ jak i pozostałych typów budowli stałych i obiektów tymczasowych. Procedurę leasingu przeprowadzamy z minimum formalności. Na naszej stronie udostępniamy zasady leasingu hali Rubb, ale możesz również porozmawiać o nich z naszym doradcą handlowym.

Tak, w naszej ofercie znajdziesz hale ocieplane na wynajem w systemie długoterminowym, a także sezonowo. Budujemy również magazyny przeznaczone pod wynajem (hale magazynowe BTS).

Nie, w żadnym wypadku Jeśli masz tylko pomysł na halę, my zajmiemy się resztą, począwszy od projektu, a na montażu i odbiorze gotowego obiektu kończąc. Posiadając duże doświadczenie i korzystając z wiedzy całej Grupy Rubb jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy rodzaj hali, zarówno stalowe hale przemysłowe, jaki duże magazyny, hangary samolotowe, hale sportowe i handlowe.

Przy planowaniu inwestycji w halę przemysłową należy wziąć pod uwagę przeznaczenie obiektu, należy również określić tzw. strefę śniegową i wiatrową; warto też sprawdzić, czy działka jest dobrze przygotowania do położenia fundamentów i czy doprowadzone są wszystkie media.
Dokładne wskazówki oraz listę kontrolna do wydrukowania znajdziesz w poradniku Jak dobrze wybrać halę ocieplaną.

Skontaktuj się z nami


michal.knop@rubbpolska.pl