Hale sportowe

Wielofunkcyjne, bezpieczne obiekty sportowe

Niskie koszty utrzymania hali sportowej

Ocieplane hale Thermohall™ marki Rubb są dwu- trzykrotnie tańsze w utrzymaniu od tradycyjnych hal sportowych. Dobrze zaprojektowane, szczelne poszycie oraz ocieplany dach przekładają się na niskie koszty chłodzenia i ogrzewania wnętrza hali. Poszycie ocieplane z tkaniny PCV wytrzyma w niezmienionym stanie przynajmniej 10 lat, a stalowa, zabezpieczona przed korozją konstrukcja hali – nawet 25 lat. Dobrze wykonana konstrukcja = brak kosztów związanych z naprawą zadaszenia sportowego.

Komfortowe i bezpieczne zadaszenia obiektów sportowych

Nasze ocieplane hale sportowe Thermohall™ gwarantują stabilną temperaturę we wnętrzu i brak skraplania się pary na ścianach i suficie – same korzyści! W efekcie otrzymujecie optymalne warunki do uprawiania wszelkich sportów halowych, outdoorowych, a także pływania czy jeździectwa. Planując rozmieszczenie systemów HVAC i ppoż., oraz uwzględniając w projekcie dodatkowe drzwi, szatnie czy pomieszczenia na sprzęt sportowy dostajecie gwarancję, że hala będzie przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla wypoczynku i zabawy. Jako producent gwarantujemy, że nasze zadaszenia obiektów sportowych wykonane są z materiałów certyfikowanych pod względem odporności na ogień. Poszycie naszych hal sportowych Thermohall™ PCV wypełniamy niepalną wełną szklaną, która zwiększa bezpieczeństwo pożarowe obiektów.

Szybka budowa, montaż i przenoszenie hal sportowych

Dużą zaletą jest bardzo krótki czas montażu obiektów sportowych, który w przypadku hali o powierzchni 1000 m2 wynosi dziesięć dni. Jest to możliwe dzięki prefabrykacji zarówno stalowej ramy hali, jak i poszycia. Ponieważ ocieplane hale Thermohall™ nie są na stałe związane z gruntem, można je dowolnie modyfikować, rozbudowywać i przenosić jeśli zaistnieje taka potrzeba. Jako producent Thermohall™ zwracamy uwagę na estetykę naszych obiektów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, m. in. tkaniny PCV o właściwościach samoczyszczących, możemy zagwarantować naszym klientom, że hale sportowe Rubb spełnią ich wymagania odnośnie jakości wykonania i funkcjonalności.

Estetyczne zadaszenia sportowe

Jako producent Thermohall™ zwracamy uwagę na estetykę naszych obiektów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, m. in. tkaniny PCV o właściwościach samoczyszczących, możemy zagwarantować naszym klientom, że hale sportowe Rubb spełnią ich wymagania odnośnie jakości wykonania i funkcjonalności. Tkanina PCV, z której wykonujemy ocieplane hale sportowe, jest idealnie gładka i ściśle dopasowana do ramy hali, przez co wygląda i spisuje się świetnie. Projektujemy poszycia w eleganckich, stonowanych kolorach (biel, szarość, granat), a także barwach wybranych przez klientów.

Otwarta przestrzeń w hali sportowej

Ocieplane hale sportowe Rubb zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największą, nieograniczoną podporami powierzchnię do gry. Przestrzeń w środku hal można efektywnie zagospodarować, sprawdzą się więc jako obiekty z kilkoma osobnymi boiskami lub jednym, dużym polem do gry. W tego typu halach można swobodnie wydzielić osobne strefy socjalne lub miejsce do przechowywania sprzętu sportowego. Zadaszenia obiektów sportowych, które oferujemy, tworzą przestronne i bezpieczne wnętrza do gier i treningów bez względu na warunki atmosferyczne.

Hale sportowe przystosowane do twoich potrzeb

Przy projektowaniu hal sportowych, ocieplanych systemem Thermohall™ bierzemy pod uwagę zarówno warunki klimatyczne, w których będzie ona funkcjonować, jak i sposób jej użytkowania. Pozwala to na dobranie ocieplenia hali sportowej w taki sposób, aby budynek dobrze spełniał swoje funkcje i jednocześnie pozwalał zachować koszty utrzymania na niskim poziomie. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, stosujemy różne dostępne metody ocieplania hali (ściany z płyt warstwowych, np. PiR czy PUR łączymy z dachem Thermohall™).

Nowoczesne hale sportowe od Rubb Polska

Obiekty sportowe wykonane w autorskiej technologii Thermohall™ to świetna alternatywa dla klasycznych budynków murowanych oraz hal namiotowych Nasze termohale łączą w sobie najlepsze cechy obu tych systemów – wytrzymałość tradycyjnych hal murowanych oraz mobilność i tempo budowy hal namiotowych. Hale sportowe Thermohall™to wysoka izolacja cieplna, ale z połączeniem szybkiego montażu i mobilności – w razie potrzeby halę można zdemontować i przenieść w inne miejsce.

Hale sportowe – nasze projekty

Hale sportowe Thermohall™ wybierają kluby i organizacje z całego świata – zrealizowaliśmy między innymi hale sportowe dla polskich i brytyjskich szkół oraz uniwersytetów, ujeżdżalnie dla koni, a także hale rajdową, wykorzystaną jako pit-stop dla załogi serwisowej i miejsce odpoczynku dla kierowcy oraz pilota na Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w 2019 roku. Szeroki wachlarz dyscyplin sportowych, jakie można uprawiać w naszych halach powinien być najlepszym dowodem na ich uniwersalność projektowanych przez nas obiektów sportowych.

Hale sportowe od renomowanego producenta

W RUBB dążymy do tego, aby dostarczać naszym klientom hale budowane w całości w Polsce, z wykorzystaniem materiałów spełniających zarówno krajowe jak i światowe normy bezpieczeństwa. Do budowy całorocznych hal sportowych, ocieplanych z wykorzystaniem systemu Thermohall™ używamy wyłącznie certyfikowanych materiałów: stali, wełny szklanej oraz PCV. Dodatkowo nasze poszycie otrzymało klasyfikację NRO Broof (t1), co oznacza, że spełnia wymogi izolacyjności cieplnej według obowiązujących przepisów.

Hale sportowe od polskiego producenta? Polecamy się!

Niekwestionowaną zaletą jaką posiadają nasze zadaszenia sportowe jest ich elastyczność. Hale mogą być nie tylko rozbudowywane i zmieniane według uznania, ale także przenoszone czy składowane. Zadaszenia obiektów sportowych tworzą atrakcyjną powierzchnię, którą można wynajmować firmom, innym klubom, czy użytkownikom indywidualnym. Dodatkowo hala może zostać sprzedana na rynku wtórnym, a materiały z której została zbudowana podlegają recyklingowi. Zadaszenia obiektów sportowych Thermohall™ to doskonała inwestycja!

Ciepło, cieplej, Thermohall™

Porównując koszty ogrzewania termohali oraz hali z dachem pneumatycznym i ścianami z płyt PIRzdecydowanie lepszą inwestycją będzie hala ocieplana wykonana w technologii Thermohall™. Dzięki skutecznej termoizolacji ścian i dachu wydatki na ogrzewanie hali w sezonie zimowym są mniejsze o połowę.

Konkurencyjne rozwiązania nie są w stanie zapewnić podobnych korzyści. Dostępne na rynku polskim hale z dachem pneumatycznym (znane również jako hale namiotowe całoroczne) mają znikomą wydajność termiczną oraz mogą powodować problemy ze skraplaniem się wody na suficie i ścianach hali.

Thermohall™

Grubość izolacji Współczynnik U
50 mm 0,67 W/m2K
100 mm 0,36 W/m2K
150 mm 0,23 W/m2K
200 mm 0,17 W/m2K
250 mm 0,14 W/m2K

Warstwa zewnętrzna
wysokowytrzymała, ognioodporna i samoczyszcząca się tkanina PCV.

Wypełnienie
wełna szklana o wysokiej gęstości.

Warstwa wewnętrzna
samoczyszcząca się tkanina PCV.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące hal sportowych

Jeśli będziesz korzystać z hali sportowej dłużej niż 180 dni – potrzebujesz pozwolenia na budowę. Jeśli chcesz korzystać z obiektu sezonowo, do 6 miesięcy wystarczy zgłoszenie hali w urzędzie.
Szczegóły postępowania znajdziesz w tym krótkim artykule:
Hale ocieplane na zgłoszenie czy na pozwolenie? Wyjaśniamy.

Koszt budowy hali sportowej w jednej z dwóch technologii: Thermohall™ lub technologii hybrydowej jest dużo niższy od kosztu budowy hali murowanej. Każda całoroczna hala sportowa jest szyta na miarę. Na jej wycenę składa się wiele elementów: miejsce montażu hali, powierzchnia i wysokość obiektu, dodatkowe wyposażenie, przeznaczenie hali i sposób użytkowania. Dlatego też trudno jest ustalić sztywny cennik budowy hali sportowej.

Tak, w naszej ofercie znajdziesz hale ocieplane na wynajem w systemie długoterminowym, a także sezonowo. Budujemy również magazyny przeznaczone pod wynajem (hale magazynowe BTS).

Nie, w żadnym wypadku Jeśli masz tylko pomysł na halę, my zajmiemy się resztą, począwszy od projektu, a na montażu i odbiorze gotowego obiektu kończąc. Posiadając duże doświadczenie i korzystając z wiedzy całej Grupy Rubb jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy rodzaj hali, zarówno standardowe magazyny, jak i duże hangary samolotowe, hale sportowe i handlowe.

Przy planowaniu inwestycji w halę sportowa należy wziąć pod uwagę przeznaczenie obiektu, należy również określić tzw. strefę śniegową i wiatrową; warto też sprawdzić, czy działka jest dobrze przygotowania do położenia fundamentów i czy doprowadzone są wszystkie media.
Dokładne wskazówki oraz listę kontrolna do wydrukowania znajdziesz w poradniku Jak dobrze wybrać halę ocieplaną.

Skontaktuj się z nami


michal.knop@rubbpolska.pl