Hale dla rolnictwa

Uniwersalne hale rolnicze

Niskie koszty utrzymania hali rolniczej

Hale rolnicze Thermohall™ marki Rubb wykonujemy z wysokojakościowych, certyfikowanych materiałów. Konstrukcje projektujemy z użyciem stali, która po ocynkowaniu nie koroduje i jest bardziej odporna na uszkodzenia. Z kolei poszycie wykonujemy z materiałów o najlepszych parametrach izolacyjnych (wełna) i nierozprzestrzeniających ognia (wełna, tkanina PCV). Dzięki temu hale rolnicze Rubb są bezpieczne i stanowią doskonałą ochronę dla inwentarza, składowanych dóbr (zboża, plony, nawozy) i przechowywanych maszyn rolniczych.

Bezpieczne i komfortowe hale rolnicze

Nasze ocieplane hale Thermohall™ gwarantują stabilną temperaturę we wnętrzu i brak skraplania się pary na ścianach i suficie – same korzyści! W efekcie otrzymujecie optymalne warunki do przechowywania produktów rolnych i garażowania maszyn rolniczych, nawet tych wrażliwych na warunki przechowywania (wilgoć, wahania temperatury). Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Thermohall™ hale rolnicze marki Rubb stanowią bardzo komfortową przestrzeń, w której można wygodnie wykonywać swoje codzienne obowiązki. Dodatkowo są one bardzo łatwe i tanie w utrzymaniu oraz konserwacji.

Szybka budowa, montaż i przenoszenie

Dużą zaletą naszych ocieplanych magazynów i hal inwentarskich jest ich bardzo krótki czas montażu, który w przypadku hali o powierzchni 1000 m2 wynosi dziesięć dni. Jest to możliwe dzięki prefabrykacji zarówno stalowej ramy hali, jak i poszycia. Ponieważ hale magazynowe Thermohall™ nie są na stałe związane z gruntem, można je dowolnie rozbudowywać i przenosić, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Otwarta przestrzeń

Ocieplane hale Rubb zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największą powierzchnię do hodowli lub przechowywania, nie ograniczając jej dodatkowymi podporami. Przestrzeń w środku hal można efektywnie zagospodarować, sprawdzą się więc jako hale garażowe na ciężki sprzęt rolniczy. Można je również podzielić, wyznaczając np. dwie różne strefy temperatury w tym samym budynku.

Hale przystosowane do twoich potrzeb

Przy projektowaniu ocieplanej hali Thermohall™ bierzemy pod uwagę zarówno warunki klimatyczne, w których będzie ona funkcjonować, jak i sposób jej użytkowania. W ten sposób budynek dobrze spełnia swoje funkcje, zapewnia bezpieczeństwo przechowywanym plonom, sprzętowi, inwentarzowi, jednocześnie utrzymując koszty eksploatacji na niskim poziomie. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, stosujemy różne dostępne metody ocieplania hali (ściany z płyt warstwowych, np. PiR czy PUR łączymy z dachem Thermohall™).

Ciepło, cieplej, Thermohall™

Porównując koszty ogrzewania termohali oraz hali z dachem pneumatycznym i ścianami z płyt PIRzdecydowanie lepszą inwestycją będzie hala ocieplana wykonana w technologii Thermohall™. Dzięki skutecznej termoizolacji ścian i dachu wydatki na ogrzewanie hali w sezonie zimowym są mniejsze o połowę.

Konkurencyjne rozwiązania nie są w stanie zapewnić podobnych korzyści. Dostępne na rynku polskim hale z dachem pneumatycznym (znane również jako hale namiotowe całoroczne) mają znikomą wydajność termiczną oraz mogą powodować problemy ze skraplaniem się wody na suficie i ścianach hali.

Thermohall™

Grubość izolacji Współczynnik U
50 mm 0,67 W/m2K
100 mm 0,36 W/m2K
150 mm 0,23 W/m2K
200 mm 0,17 W/m2K
250 mm 0,14 W/m2K

Warstwa zewnętrzna
wysokowytrzymała, ognioodporna i samoczyszcząca się tkanina PCV.

Wypełnienie
wełna szklana o wysokiej gęstości.

Warstwa wewnętrzna
samoczyszcząca się tkanina PCV.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące hal rolniczych

Jeśli będziesz korzystać z hali rolniczej dłużej niż 180 dni – potrzebujesz pozwolenia na budowę. Jeśli chcesz korzystać z obiektu sezonowo, do 6 miesięcy wystarczy zgłoszenie hali w urzędzie.
Szczegóły postępowania znajdziesz w tym krótkim artykule:
Hale ocieplane na zgłoszenie czy na pozwolenie? Wyjaśniamy.

Koszt budowy hali rolniczej w jednej z dwóch technologii: Thermohall™ lub technologii hybrydowej jest dużo niższy od kosztu budowy hali murowanej. Każda hala rolnicza jest szyta na miarę. Na jej wycenę składa się wiele elementów: miejsce montażu hali, powierzchnia i wysokość obiektu, dodatkowe wyposażenie, przeznaczenie hali i sposób użytkowania.

Oczywiście. Oferujemy leasing operacyjny zarówno dla ocieplanych hal całorocznych Thermohall™ jak i pozostałych typów budowli stałych i obiektów tymczasowych. Procedurę leasingu przeprowadzamy z minimum formalności. Na naszej stronie udostępniamy zasady leasingu hali Rubb, ale możesz również porozmawiać o nich z naszym doradcą handlowym.

Tak, w naszej ofercie znajdziesz hale ocieplane na wynajem w systemie długoterminowym, a także sezonowo. Budujemy również magazyny przeznaczone pod wynajem (hale magazynowe BTS).

Nie, w żadnym wypadku Jeśli masz tylko pomysł na halę, my zajmiemy się resztą, począwszy od projektu, a na montażu i odbiorze gotowego obiektu kończąc. Posiadając duże doświadczenie i korzystając z wiedzy całej Grupy Rubb jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy rodzaj hali, zarówno standardowe magazyny, jak i duże hangary samolotowe, hale sportowe i handlowe.

Przy planowaniu inwestycji w halę rolniczą należy wziąć pod uwagę przeznaczenie obiektu, należy również określić tzw. strefę śniegową i wiatrową; warto też sprawdzić, czy działka jest dobrze przygotowania do położenia fundamentów i czy doprowadzone są wszystkie media.
Dokładne wskazówki oraz listę kontrolna do wydrukowania znajdziesz w poradniku Jak dobrze wybrać halę ocieplaną.

Skontaktuj się z nami


michal.knop@rubbpolska.pl