Budowa hali magazynowej pod wynajem.

Szukasz pomysłu na biznes, który przyniesie Ci zyski, bez ponoszenia dużych kosztów inwestycyjnych? Najlepszym rozwiązaniem może okazać się budowa hal magazynowych pod wynajem. Podpowiadamy co zrobić, aby czerpać z niego jak najwięcej korzyści.

Budowa magazynu pod wynajem – od czego zacząć?

Zbadanie rynku oraz określenie swoich możliwości – od tego trzeba zacząć planowanie inwestycji, jaką jest budowa hali magazynowej pod wynajem. Na co konkretnie należy zwrócić uwagę, aby ocenić, czy przedsięwzięcie ma szansę powodzenia? Ogromne znaczenie ma lokalizacja gruntu, ponieważ ziemia przeznaczona pod inwestycję powinna posiadać drogi dojazdowe, aby łatwo do niej dotrzeć. Nie można też pominąć kwestii instalacji wodnej i elektrycznej, które muszą być doprowadzone do działki. Jej wielkość to kolejny istotny element, który warunkuje możliwość postawienia magazynu o konkretnych wymiarach. Jeśli nie jest się posiadaczem terenu, który nadawałby się pod tego rodzaju inwestycję, konieczny jest jego zakup. W tym przypadku cena odgrywa ogromną rolę – jej wysokość powinna być współmierna do infrastruktury działki.

Posiadanie dobrze zlokalizowanego gruntu to nie wszystko. Aby mieć jak największą pewność, że inwestycja szybko się zwróci i wynajmowanie hali zacznie przynosić dochody, warto zbadać lokalny rynek pod kątem zapotrzebowania na tego rodzaju usługi. Dużą szansę na odniesienie sukcesu dają zagraniczni przedsiębiorcy, którzy coraz częściej są zainteresowani wynajmem hal magazynowych w Polsce.

Jaką halę magazynową wybudować?

Decydując się na budowę magazynu pod wynajem, trzeba zastanowić się nad jego rodzajem. Nie ma sensu od razu inwestować w halę o ogromnych rozmiarach, jeśli wiadomo, że potrzeby magazynowe będą niewielkie. Lepszym rozwiązaniem będzie możliwość rozbudowy hali w przyszłości, zgodnie z potrzebami. Natomiast jeśli od początku uda się zdobyć np. kilku najemców, warto pomyśleć o budowie jednej dużej hali, którą można dowolnie podzielić na kilka mniejszych magazynów. Tę i wiele innych możliwości daje magazyn BTS.

Hala magazynowa typu BTS (ang. build-to-suit) jest szyta na miarę potrzeb każdego klienta. Projekt uwzględnia charakter działalności najemcy oraz zapewnia maksymalne zagospodarowanie powierzchni użytkowej. Nasze magazyny BTS są budowane w technologii Termohall™. Dzięki skutecznej izolacji sprawdzają się jako całoroczne hale magazynowe, ponieważ w ich wnętrzu nie skrapla się woda i nie występują dobowe wahania temperatur. Stanowią więc bezpieczne miejsce do przechowywania nawet takich towarów jak sprzęt elektroniczny. Co więcej, lekka konstrukcja stalowa pozwala na szybki montaż i ewentualny demontaż hali oraz sprawne przeniesienie jej w dowolne miejsce.

Hale stalowe to dziś najlepsze rozwiązanie, będące doskonałą alternatywą dla tradycyjnych hal murowanych, które są drogie. Dają przy tym o wiele więcej możliwości, niż zwykłe hale namiotowe.

Wynajem hal magazynowych – korzyści

Korzyści z wynajmu hal magazynowych mogą być naprawdę duże. Wiele zależy od odpowiedniego przygotowania. Decydując się na całoroczne hale magazynowe stalowe pod wynajem, jak magazyn BTS w technologii Termohall™, można liczyć na:

  • niskie koszty budowy oraz eksploatacji hali,
  • dowolny czas wynajmu, nieuzależniony od pory roku i warunków atmosferycznych,
  • szeroką ofertę dla potencjalnych najemców, dzięki nieskończonym możliwościom aranżacji przestrzeni wewnątrz hali oraz zapewnieniu wysokiego bezpieczeństwa magazynowanych towarów.

Wszystko to bezpośrednio przekłada się na szybki zwrot kosztów inwestycji oraz późniejsze, wysokie zyski, jakie może dać wynajem hal magazynowych.