Arrow down

O nas

Badać

Od ponad 50 lat, jako spółka w Grupie Zurhaar, projektujemy hale całoroczne o konstrukcji stalowej. Jako ekspert od hal termoizolowanych pomogliśmy wielu firmom rozwinąć skrzydła i wygrać z konkurencją, dostarczając wydajne i tanie w utrzymaniu hale magazynowe, hale przemysłowe i sportowe, hangary czy hale produkcyjne.

Szukasz dla swojego biznesu rozwiązań pewnych, a zarazem skutecznych? Wypróbuj nasze hale całoroczne – szybkie w budowie, bezpieczne i ekonomiczne. Każdy projekt to realizacja twoich pomysłów i planów, dlatego miej pewność, że otrzymasz halę szytą na miarę twoich potrzeb.

Sprawdź, ilu przedsiębiorców skorzystało z nowoczesnych hal ocieplanych Rubb:

Pełna listę zrealizowanych projektów znajdziesz w naszym dziale REALIZACJE.

Za pomysłową technologią i niezliczoną ilością wybudowanych obiektów stoją nasi pracownicy. W naszej siedzibie w Łodzi stacjonuje zespół profesjonalistów – projektantów i konstruktorów – który czuwa nad procesem powstawania Państwa hali. Dzięki naszemu zespołowi mamy pewność, że dostarczamy hale spełniające wszelkie wymagania naszych klientów.

A jeśli jesteście ciekawi skąd wzięła się nazwa Rubb i co trójząb robi w naszym logo, przeczytajcie historię poniżej.

1968

Norwegia

Wszystko zaczęło się w 1966 roku, kiedy Fin Haldorsen rozpoczął produkcję toreb i plandek z PCV pod szyldem Rubb Hall AB. Dwa lata później, w 1968 roku zaprojektował i wybudował pod marką Rubb pierwszą halę magazynową wykonaną z tkaniny PCVI był to też pierwszy tego typu budynek w Norwegii.

Skąd wzięła się nazwa Rubb? W 1903 roku krewny Fina, Haldor Haldorsen, opracował pierwszy w Norwegii silnik spalinowy dla łodzi motorowych, znany jako „silnik Rubb”. Miało to miejsce w nadmorskiej wiosce leżącej na zachodnim brzegu kraju – Rubbestadneset. Cztery pierwsze litery z nazwy miejscowości stały się powszechnie stosowanym określeniem dla wynalazku.
Związek z morzem został wpleciony w tradycję Rubb nie tylko przez nazwę i lokalizację firmy. Trójząb – oręż Neptuna, symbol siły i mocy – stał się znakiem rozpoznawczym Rubb i na dobre zagościł w logo firmy.

1977

Wielka Brytania

Po sukcesie, jakim okazały się być w Norwegii produkowane przez Rubb hale namiotowe z tkanin PCV, firma zdecydowała się powalczyć o zamorskie rynki. Podbój okazał się na tyle skuteczny, że w 1977 roku powołano do życia brytyjski oddział Rubb Buildings Ltd, za którego sterami stanął Bill Wood.

Rubb Buildings udoskonalił konstrukcję hal przenośnych i stałych oraz rozszerzył ofertę struktur o hale sportowe, hangary i schrony wojskowe. Położony w Gateshead Rubb UK wyspecjalizował się w projektach niestandardowych hangarów i magazynów, które dostarcza do odbiorców z całego świata.

1983

Stany Zjednoczone

Kolejnym etapem rozwoju firmy było utworzenie Rubb Inc. w Sanford, w stanie Maine. Amerykańska filia firmy skoncentrowała się na projektowaniu, produkcji i sprzedaży hal magazynowych, hal przemysłowych oraz hangarów lotniczych.

2010

Norwegia raz jeszcze

Chcąc umocnić swoją pozycję na rynku lokalnym, i jednocześnie sprostać rosnącemu popytowi na hale namiotowe z PCV, Grupa Rubb zdecydowała się na fuzję z działem projektowania i budowy hal z tkanin PCV grupy Hallmaker.

2017

Polska

W przeciągu sześciu miesięcy od powstania Rubb Polska, dostarczyliśmy halę ocieplaną polskiemu klientowi. Pierwszy sukces w pół roku – to niezwykle krótki czas jak na nową firmę. Dysponując zakładem produkcyjnym o powierzchni 2000 m2, wyposażonym w 5 zgrzewarek wysokiej częstotliwości (HF) i najdłuższy w Polsce stół do zgrzewania, dostarczamy hale ocieplane w lepszej jakości i w lepszej cenie niż konkurencja.

Skontaktuj się z nami


michal.knop@rubbpolska.pl