Arrow down

Stalowa konstrukcja

Badać

Szkielet hali musi być niezawodny. Dlatego używamy dobrej jakościowo, galwanizowanej stali.

Konstruowane z niej przęsła naszych hal osiągają do 100 metrów rozpiętości, natomiast całkowita długość hal, które z niej wykonujemy, jest nieograniczona.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na galwanizowanie stali? Ponieważ warstwa cynku, która osadza się na powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej konstrukcji jest cienka, ale wyjątkowo twarda, odporna na ścieranie i dobrze chroniąca przed korozją. Ta metoda ochrony konstrukcji świetnie sprawdzi się w przypadku konstrukcji narażonych na działanie wiatru i deszczu.

Analiza mikroskopowa pokazuje, że nie jest możliwe wskazanie wyraźnej linii oddzielającej warstwę stali od powłoki cynkowej. Co widać, to stopniowe przenikanie się obu warstw – stalowej i cynkowej. Warstwa ochronna jest stopiona z metalem i dlatego zapewnia znacznie lepszą ochronę niż inne powłoki, takie jak farba. Malowanie konstrukcji stalowych może wymagać odświeżenia co 5 lub 6 lat, warstwa cynkowa powinna wytrzyma dłużej niż 30 lat, nawet w trudnych warunkach, takich jak zmienne warunki pogodowe czy surowy, morski klimat.

Skontaktuj się z nami


michal.knop@rubbpolska.pl