Hale hybrydowe jako nowoczesne i ekonomiczne obiekty sportowe.

Nowoczesne budownictwo sportowe to dziś norma. Odchodzi się od ciężkich, murowanych brył na rzecz lekkich konstrukcji, które nie tylko buduje się szybciej, ale także kosztują mniej. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań są hale hybrydowe RubbDoskonale sprawdzają się jako obiekty sportowe, łączące komfort użytkowania i funkcjonalność z niskimi kosztami utrzymania. Warto przyjrzeć się bliżej tej wyjątkowej technologii budowania hal, która nie bez powodu zdobywa coraz więcej zwolenników.

Hybrydowa hala całoroczna – co warto wiedzieć?

Hybrydowa hala sportowa łączy w sobie dwa systemy termoizolacji. W efekcie powstaje obiekt o konstrukcji stalowej ze ścianami z płyt warstwowych PIR oraz z izolowanym dachem Thermohall™. Ściany wykonane częściowo lub całkowicie z płyt warstwowych ułatwią montaż wyposażenia, a także szybkie wydzielenie szatni i natrysków, natomiast izolowany dach skutecznie ograniczy ucieczkę ciepła z hali.

Dzięki korzyściom, jakie płyną z takiego rozwiązania, hybrydowa hala całoroczna jest zdecydowanie atrakcyjniejsza od hal pneumatycznych (tzw. dmuchane hale sportowe), które nie gwarantują tak stabilnej temperatury przez cały rok przy jednoczesnych niskich kosztach utrzymania obiektu.

Hybrydowa hala sportowa – zalety

Hybrydowa hala Thermohall™ jako obiekt sportowy zyskuje ogromną przewagę nad tradycyjnymi halami namiotowymi i halami pneumatycznymi, ponieważ:

  • jest całoroczna,
  • dzięki termoizolacji zapewnia optymalne warunki do uprawiania sportu, bez względu na porę roku oraz pogodę i bez konieczności podnoszenia jej boków w gorące dni, tak jak robi się to w przypadku zwykłych hal namiotowych,
  • typ konstrukcji hali jest dostosowany do potrzeb – wysokie ściany boczne i wielospadowy dach dają idealne warunki do stworzenia parku trampolin czy uprawiania sportów takich jak badminton, a szerokie przęsła zapewniają otwartą przestrzeń bez podpór, odpowiednią do gry w piłkę (Rubb jako jedyna firma na świecie produkuje hale o rozpiętości do 100 metrów bez podpór),
  • odkryta konstrukcja wewnątrz hali umożliwia montaż wyposażenia (tablice wyników, kosze, drabinki, telebimy, piłkochwyty, ścianki działowe z siatki) bez konieczności stosowania dodatkowych wsporników i stelaży,
  • sztywne ściany sprawdzają się podczas gry w piłkę,
  • łatwo można wydzielić pomieszczenia na szatnie i prysznice,
  • hale hybrydowe generują znacznie mniejsze koszty utrzymania oraz lepsze parametry ocieplenia niż jakiekolwiek inne obiekty tego typu.

Ilość zalet, wynikających z użytkowania takiego obiektu sportowego sprawia, że hybrydowa hala Thermohall™ nie ma sobie równych.

Hala całoroczna – dodatkowe korzyści

Korzyści bezpośrednio wynikające z połączenia dwóch systemów izolacji, to nie wszystko. Dzięki trwale zmniejszonym kosztom eksploatacji związanym z ogrzewaniem, obiekt z powodzeniem może być wynajmowany w godzinach popołudniowych i wieczornych. Hala sportowa do wynajęcia to doskonałe rozwiązanie dla OSiR-ów i prywatnych szkół, które w ten sposób mogą zyskać dodatkowe źródło przychodów.

Ponadto, nasze hybrydowe hale mają jeszcze jedną zaletę, która może wydawać się mniej oczywista. Kolor poszycia od wewnątrz dobieramy do rodzaju sportu, jaki będzie uprawiany w hali. Np. w przypadku siatkówki, badmintona i podobnych dyscyplin wykańczamy sufit i ściany hali w kolorze szarym, aby piłki i lotki były dobrze widoczne. Kolor biały stosujemy przeważnie w halach sportowych dla dyscyplin takich jak typu piłka nożna, koszykówka, a także trampoliny i gimnastyka artystyczna. Biel i gładkie wykończenie ścian i sufitu hali odbija światło i dodatkowo rozświetla wnętrze.

Wykonaliśmy już kilka hal sportowych w technologii hybrydowej. Opisaliśmy te projekty tutaj:
szkolna hala sportowa w Kozach
hala sportowa dla szkoły w Ipswich
hala dla parku trampolin w Newquay