Hale magazynowe w branży budowlanej

Przechowywanie materiałów konstrukcyjnych, takich jak zaprawy murarskie, drewno, cement lub pustaki, powinno się odbywać w odpowiednich warunkach. Do tego celu doskonale posłużyć mogą oferowane przez naszą firmę hale magazynowe dla branży budowlanej.

Dzięki unikalnej technologii produkcji są one nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również wysoce funkcjonalne. Z powodzeniem można przystosować je do potrzeb składowanych artykułów lub też wydzielić w nich strefy biurowe i socjalne bądź zaopatrzyć w niezbędne zaplecze techniczne. W odróżnieniu od tradycyjnych konstrukcji namiotowych, nasze hale na materiały budowlane posiadają również wszystkie usprawnienia, które pomogą chronić towary przed ewentualną kradzieżą.

Pełne bezpieczeństwo przechowywania – magazynowe hale na beton, cegły i pustaki

Nadmierna ekspozycja na czynniki atmosferyczne może przyczyniać się do znaczącego pogorszenia jakości niektórych materiałów. Krytyczną porą roku jest zwłaszcza zima, w czasie której warunki pogodowe są bardzo zmienne. Nasze izolowane termicznie hale dla budownictwa stanowią skuteczną barierę dla wilgoci, wiatru, gwałtownych odpadów oraz nadmiernego promieniowania słonecznego. Zagwarantują one temperaturę optymalną nie tylko do przechowywania, ale również pozwolą stworzyć przyjazne środowisko pracy dla obsługi magazynu.

Zjawiskiem powszechnym w klasycznych namiotach jest skraplająca się na ścianach i suficie woda. Może ona negatywnie wpływać na niektóre produkty wykorzystywane na budowach, takie jak beton, kleje, pustaki, cement oraz konstrukcje stalowe. Najczęstszym powodem osadzania się wilgoci jest brak ogrzewania obiektu oraz skutecznej wentylacji.  W naszych halach magazynowych na materiały budowlane problem ten praktycznie nie występuje – poszycie doskonale izoluje przed wahaniami temperatury, dzięki czemu woda nie kondensuje się we wnętrzu i nie szkodzi poszczególnym artykułom.

Hale dla budownictwa – bezpieczeństwo PPOŻ i ochrona środowiska

Od właścicieli i osób zarządzających magazynami wymaga się bezwzględnego przestrzegania przepisów dotyczących ochrony obiektu na wypadek pożaru. Rozprzestrzeniający się ogień nie tylko jest zagrożeniem dla przebywających wewnątrz osób, ale również naraża na olbrzymie straty materialne. Nasze termiczne hale magazynowe dla branży budowlanej posiadają ściany wykonane z tkanin powleczonych grubą, specjalnie zabezpieczoną warstwą PCV. Dzięki takiemu wzmocnieniu są bardziej wytrzymałe na zużycie, ale również bardziej odporne na działanie płomieni.

Zastosowanie materiałów o wysokich parametrach izolujących znacząco wpływa również na skuteczność ogrzewania naszych konstrukcji magazynowych. Straty ciepła są znikome, a do atmosfery nie przedostają się gazy mogące powodować degradację środowiska naturalnego. Tworzywa używane do produkcji naszych hal na materiały budowlane w pełni podlegają również recyklingowi.

Hale na beton, cement i pustaki – ułatwienia użytkowania i ograniczenie dostępu

Materiały budowlane zaliczane są do kosztownych towarów, dlatego place i składy bardzo często przyciągają złodziei. W odróżnieniu od standardowych namiotów, nasze izolowane konstrukcje dla branży konstrukcyjnej wyposażyć można w szereg zabezpieczeń, dzięki którym na teren magazynu nie dostanie się żadna nieupoważniona osoba. Przykładem takiego usprawnienia będą wielozadaniowe drzwi techniczne, które dzięki swojej solidnej konstrukcji są odporne na wyważenie i niemożliwe do sforsowania przez potencjalnych intruzów. W naszych halach na beton zadbaliśmy również o odpowiednie okna – ich powierzchnia jest na tyle duża, aby funkcjonalnie doświetlić wnętrze, nie pozwolą one jednak osobom z zewnątrz przedostać się na teren obiektu.

W obrocie materiałami budowlanymi takimi jak beton, cement czy pustaki kluczowa jest skuteczna logistyka. Obiekty magazynowe, w których odbywa się składowanie i handel tego typu artykułami, powinny posiadać konstrukcję umożliwiającą sprawne przyjmowanie dostaw oraz załadunek samochodów należących do klientów. W zależności od potrzeb, nasze hale na materiały budowlane i beton mogą zostać wyposażone w bramy hangarowe, segmentowe lub składane, które nie tylko ułatwia procesy logistyczne magazynu, ale też będą doskonale chronić przechowywaną w nim zawartość.

Szybki montaż i mobilność – izolowane hale na materiały budowlane

Wzniesienie klasycznej betonowej konstrukcji o dużych rozmiarach jest niezwykle czasochłonne, tymczasem w przypadku oferowanych przez nasza firmę magazynów cały proces montażu hali może zakończyć się już w niecałe dwa tygodnie. Segmentowe konstrukcje stalowe nie są na stałe połączone z gruntem, dzięki czemu w razie potrzeby można z powodzeniem poszerzyć je lub przenieść w nowe miejsce.

Każdy projekt przygotowywany jest na indywidualne zamówienie inwestora, dzięki czemu nasze hale magazynowe dla budownictwa zawsze są w pełni dopasowane do sprecyzowanych potrzeb. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży jesteśmy w stanie połączyć nową konstrukcję z istniejącym budynkiem lub zaprojektować obiekt o niestandardowej wysokości ścian.