Arrow down

Hale namiotowe

Badać

Hale namiotowe całoroczne o konstrukcji stalowej.

Dlaczego standardowe hale namiotowe są tak popularne?

Z dwóch względów: przystępnej ceny oraz krótkiego czasu budowy. Hale namiotowe całoroczne  wyposażamy w trwałą, stalową konstrukcję, odporną na duże obciążenia wiatrem i śniegiem. W efekcie otrzymujesz profesjonalną przestrzeń do wykorzystania przez 365 dni w roku.

Hale namiotowe Rubb to obiekty dostosowane do każdych warunków atmosferycznych, takich jak silne deszcze, wiatr, intensywne opady śniegu czy fale upałów. Zastosowane przez nas wysokiej jakości poszycie oraz stalowa, cynkowana konstrukcja gwarantują bezpieczne przechowywanie i odpowiednie, stabilne warunki do pracy w hali.

Hale namiotowe Rubb z konstrukcją stalową dostępne są w dwóch wariantach: z lekkim poszyciem dachu i ścian, wykonanymi z tkaniny plandekowej PCV, oraz w wersji Thermo, z bokami z płyty warstwowej i zadaszeniem z plandeki namiotowej.

Hale namiotowe oraz namioty stalowe stosowane we wszystkich branżach jako: hale magazynowe, hale produkcyjne, hale przemysłowe, hale rolnicze, hale sportowe i hale pod ujeżdżalnie.

Hale namiotowe całoroczne.

Hale namiotowe całoroczne polecamy jako trwałe rozwiązanie magazynowe dla firm, które szukają profesjonalnej i bezpiecznej przestrzeni do przechowywania. Nasze namioty całoroczne wyposażyliśmy w stalowa konstrukcję oraz poszycie termoizolacyjne z płyt warstwowych PIR. Takie połączenie gwarantuje, że hala wytrzyma każdą pogodę, od halnych wiatrów po śnieżyce, jednocześnie utrzymując temperaturę wewnątrz na właściwym poziomie. Hala namiotowa całoroczna wymaga już pozwolenia na budowę. Niemniej mamy sposób na to, aby postawić halę namiotową całoroczną od ręki.

Hale namiotowe sezonowe.

Z kolei hale namiotowe sezonowe stworzyliśmy dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność cykliczną lub okazyjnie potrzebują dodatkowej przestrzeni dla swojego biznesu. Są to ekonomiczne budowle, które postawisz szybko i niewielkim kosztem. Hala namiotowa sezonowa nie wymaga pozwolenia na budowę, wystarczy zgłoszenie jej instalacji w odpowiednim urzędzie.

Hale namiotowe magazynowe

Jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania, hale namiotowe magazynowe sprawdzą się w tej roli. Są trwałe i pozwalają na bezpieczne przechowywanie rozmaitych towarów, od materiałów budowlanych, przez żywność po sprzęt elektroniczny i Każdy magazyn dostosowujemy do potrzeb inwestora pod względem gabarytów, instalacji, ilości bram i ewentualnych przegród wewnętrznych. Jeśli hala magazynowa ma służyć przez cały rok, wyposażamy ją w termoizolację z płyt warstwowych PIR. Nasze hale namiotowe to magazyny o konstrukcji stalowej, która zawsze jest dostosowana do lokalnych warunków pogodowych i nie wymaga późniejszej adaptacji i dodatkowych kosztów z tym związanych.

Hale namiotowe rolnicze

Hale namiotowe to uniwersalne budowle, dlatego są tak popularne w gospodarstwach rolniczych. Hala namiotowa rolnicza może pełnić funkcję sezonowego magazynu na nawóz, słomę lub paszę dla zwierząt. W opcji ocieplanej sprawdzi się jako całoroczna obora czy garaż dla maszyn rolniczych. Wszystkie hale namiotowe rolnicze wyposażamy w cynkowaną, stalową konstrukcję, która zapewnia im stabilność, a tobie daje gwarancję bezpiecznego przechowywania towarów i maszyn. Jeśli obiekt ma być użytkowany przez cały rok, hala izolowana będzie optymalna. Hala z bokami z płyt warstwowych dobrze zabezpieczy przechowywane plony lub maszyny rolnicze przed wilgocią i mrozem.

Hale namiotowe na sól drogową

Przechowywanie soli drogowej i piasku to pozornie proste zadanie. Zwykła wiata nie będzie wystarczającym zabezpieczeniem z prostego powodu – nie ochroni piasku i soli przed wilgocią i przemarzaniem, nie ochroni też sprzętu potrzebnego do ich przeładowywania i dystrybucji. Dlatego zaprojektowaliśmy specjalistyczne hale namiotowe na sól drogową i piasek. Każda hala namiotowa składa się z betonowej ściany oporowej, stalowej konstrukcji i grubej wytrzymałej tkaniny plandekowej. Szeroka brama wjazdowa ułatwia manewry ciężarówek przy rozładowaniu i załadowaniu soli. Natomiast otwarta przestrzeń wewnętrzna umożliwia dodatkowych instalacji i maszyn.

Hale na hangary lotnicze

Szybkie w budowie, lekkie, konfigurowalne – takie są projektowane przez nas hale na hangary lotnicze. Stalowa konstrukcja pozwala nam na budowę hangarów o rozpiętości nawet 100 metrów, bez podpór wewnętrznych. Dzięki temu zyskujesz otwartą przestrzeń do garażowania jednej lub wielu maszyn, a także wygodne miejsce do ich serwisu i konserwacji oraz przechowywania niezbędnych narzędzi. Bezpieczne przechowywanie w halach namiotowych dla samolotów i śmigłowców jest możliwe dzięki zastosowaniu trudnopalnej plandeki PCV o zwiększonej gramaturze. W efekcie otrzymujesz doskonałą alternatywę dla tradycyjnych hangarów, o niższych kosztach inwestycji i rekordowo krótkim czasie budowy.

Ciepło, cieplej, Thermohall™

Porównując koszty ogrzewania termohali oraz hali z dachem pneumatycznym i ścianami z płyt PIRzdecydowanie lepszą inwestycją będzie hala ocieplana wykonana w technologii Thermohall™. Dzięki skutecznej termoizolacji ścian i dachu wydatki na ogrzewanie hali w sezonie zimowym są mniejsze o połowę.

Konkurencyjne rozwiązania nie są w stanie zapewnić podobnych korzyści. Dostępne na rynku polskim hale z dachem pneumatycznym (znane również jako hale namiotowe całoroczne) mają znikomą wydajność termiczną oraz mogą powodować problemy ze skraplaniem się wody na suficie i ścianach hali.

Thermohall™

Grubość izolacji Współczynnik U
50 mm 0,67 W/m2K
100 mm 0,36 W/m2K
150 mm 0,23 W/m2K
200 mm 0,17 W/m2K
250 mm 0,14 W/m2K

Warstwa zewnętrzna
wysokowytrzymała, ognioodporna i samoczyszcząca się tkanina PCV.

Wypełnienie
wełna szklana o wysokiej gęstości.

Warstwa wewnętrzna
samoczyszcząca się tkanina PCV.

Hale namiotowe produkcyjne

Hale namiotowe to funkcjonalne przestrzenie produkcyjne. Projektowane przez nas obiekty to hale o konstrukcji stalowej. Dzięki temu nasze hale namiotowe produkcyjne są stabilne i trwałe oraz charakteryzują się otwartą przestrzenią, bez słupów wewnętrznych. Taka powierzchnia może być dowolnie dostosowana do charakteru produkcji, pomieści linie produkcyjne, podnośniki i suwnice. Hale namiotowe produkcyjne wyposażamy w ściany z płyt warstwowych PIR o doskonałych parametrach izolacyjnych.

Hale namiotowe przemysłowe

Praktyczne, mobilne i ekonomiczne – takie są hale przemysłowe namiotowe od Rubb. Stosowane przez nas rozwiązania w postaci stalowej konstrukcji i termoizolacji pozwalają na stworzenie bezpiecznych i ciepłych hal produkcyjnych do całorocznego użytku. Każda projektowana przez nas hala produkcyjna jest inna, ściśle dostosowana do potrzeb inwestora pod kątem wymiarów, zastosowanej termoizolacji i dodatkowego wyposażenia takiego jak oświetlenie, ogrzewanie czy klimatyzacja. Hale produkcyjne Rubb stosowane są jako hale na sól drogową, pieczarkarnie, hale stolarskie czy hale montażowe.

Hale namiotowe pod ujeżdżalnie koni

Hale namiotowe jako ujeżdżalnie dla koni i hale jeździeckie to doskonała alternatywa dla obiektów stałych tego typu. Nie tylko hale namiotowe dla koni są lżejsze i szybsze w budowie niż budynki murowane, ale są także tańsze i również mogą być używane przez cały rok. Hale namiotowe jako miejsce do treningów mogą być wykorzystywane przez hodowców koni, stadniny i szkółki jeździeckie. To bezpieczne i trwale budowle całoroczne, zapewniające komfortowe warunki do jazdy i treningów niezależnie od panującej na zewnątrz pogody.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące hal namiotowych.

Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę hali namiotowej?

Jeśli będziesz korzystać z hali namiotowej dłużej niż 180 dni – potrzebujesz pozwolenia na budowę. Jeśli chcesz korzystać z obiektu sezonowo, do 6 miesięcy wystarczy zgłoszenie hali namiotowej w urzędzie.
Szczegóły postępowania znajdziesz w tym krótkim artykule:
Hala namiotowa na zgłoszenie czy na pozwolenie? Wyjaśniamy. 

Ile kosztuje budowa hali namiotowej?

Koszt budowy hali namiotowej jest dużo niższy od kosztu budowy hali murowanej. Każda hala namiotowa jest szyta na miarę. Na jej wycenę składa się wiele elementów: miejsce montażu hali, powierzchnia i wysokość obiektu, dodatkowe wyposażenie, przeznaczenie hali i sposób użytkowania. Zamiast podawać nierealne koszty, chętnie sporządzimy dla was wstępną WYCENĘ HALI.

Czy halę namiotową można wziąć w leasing?

Oczywiście. Oferujemy leasing operacyjny dla hal namiotowych. Procedurę leasingu przeprowadzamy z minimum formalności. Na naszej stronie udostępniamy zasady leasingu hali Rubb, ale możesz również porozmawiać o nich z naszym doradcą handlowym.

Czy hale namiotowe Rubb można wynająć?

Tak, w naszej ofercie znajdziesz hale namiotowe na wynajem w systemie długoterminowym, a także sezonowo. Budujemy również magazyny przeznaczone pod wynajem (hale magazynowe BTS).

Czy brak projektu hali namiotowej to problem?

Nie, w żadnym wypadku Jeśli masz tylko pomysł na halę namiotową, my zajmiemy się resztą, począwszy od projektu, a na montażu i odbiorze gotowego obiektu kończąc. Posiadając duże doświadczenie i korzystając z wiedzy całej Grupy Rubb jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy rodzaj hali, zarówno standardowe magazyny, jak i duże hale na hangary samolotowe, oraz hale namiotowe na sól drogową.

Co wziąć pod uwagę inwestując w halę namiotową?

Przy planowaniu inwestycji w halę … należy wziąć pod uwagę przeznaczenie obiektu, należy również określić tzw. strefę śniegową i wiatrową; warto też sprawdzić, czy działka jest dobrze przygotowania do położenia fundamentów i czy doprowadzone są wszystkie media.
Pomocne wskazówki znajdziesz na naszym blogu o halach całorocznych.

Skontaktuj się z nami


michal.knop@rubbpolska.pl