Hale ocieplane Rubb jako kryte ujeżdżalnie i budynki stajenne?

Gdy zimno lub gdy pada, zadaszone ujeżdżalnie sprawdzają się jak nigdy. Dobra alternatywą dla standardowych budynków tego typu jest ocieplana hala dla koni Thermohall™ – pierwsza nasza ujeżdżalnia działa w Norwegii. Jeśli nie znacie tego typu zadaszeń lub nie wiecie, czy hale z termoizolacją to odpowiedni wybór, oto kilka powodów:

  • Pierwszy to niskie koszty inwestycji – i mówimy tu o projekcie, wybudowaniu oraz utrzymaniu zaprojektowanej ujeżdżalni. W porównaniu z konwencjonalną, murowaną zabudową, koszty wybudowania ocieplanej ujeżdżalni dla koni w systemie Thermohall™ z reguły są nawet o połowę niższe.
  • Hale pod ujeżdżalnie, wykonane w naszej technologii są lekkie i można przenosić je w dowolne miejsce w krótkim czasie. Jest to przydatne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku rozbudowy stadniny bądź konieczności zmiany jej lokalizacji.
  • Charakterystyczne dla ocieplanych hal Rubb jest to, że zapewniają doskonałe warunki jeździeckie, m. in. stałą temperaturę we wnętrzu niezależnie od pory roku oraz całkowicie suche podłoże. Dzięki ramowej konstrukcji hali rozmieszczenie oświetlenia w ujeżdżalni bądź stajni można każdorazowo dopasować do potrzeb miejsca: codziennych treningów czy okazjonalnych pokazów czy turniejów.
  • Na co zwrócili uwagę nasi klienci, to fakt, ze w standardowych halach namiotowych z reguły jest dosyć głośno – podczas wietrznych dni pojedyncza membrana potrafi nieźle hałasować uderzając o konstrukcję hali, co płoszy konie. Ocieplenie ujeżdżalnie dla koni Thermohall™ nie ma tej wady, ponieważ dzięki dobremu spasowaniu szczelnie przylega do konstrukcji hali.
  • Nie bez znaczenia jest też tzw. elastyczne podejście w projektowaniu konstrukcji ujeżdżalni. Umożliwia ono podział przestrzeni w środku hali w taki sposób, aby optymalnie wykorzystać każdy jej metr. Dlatego też ocieplaną halę dla koni można przekształcić – wyposażając uprzednio w odpowiednie zaplecze – w tymczasową stajnię, szkołę jeździecką lub halę do treningów.

Co jeszcze? Hale ocieplane Rubb to gwarancja długiej żywotności budynku – wytrzyma ponad 40 lat! I nie są to szacunki, ale twarde dane liczbowe, potwierdzone w praktyce (np. przez naszych klientów, których wspieramy od ponad półwiecza). I to wszystko przy minimalnych nakładach pracy, czasu i pieniędzy na konserwację.

Wspomniana elastyczność to nasza wizytówka. Przejawia się ona nie tylko w samych projektach termohal, ale też i współpracy z klientem – współpracujemy zarówno z głównymi wykonawcami inwestycji jak i samodzielnie prowadzimy je od początku do końca – ty decydujesz.
Skontaktuj się z nami w sprawie wyceny – info@rubbpolska.pl

ujezdzalnia-ocieplana-thermohall-rubb