Hangar samolotowy dla Turkish Airlines.

Nowo powstałe lotnisko w Istambule w zamierzeniu ma być największym portem lotniczym na świecie. Docelową przepustowość lotniska obliczono na 150 milionów pasażerów rocznie, z możliwością jej zwiększenia do 200 milionów w razie konieczności.

Grupa Rubb stała się częścią tego ogromnego przedsięwzięcia budując duży hangar dla Turkish Airlines. Struktura o wymiarach 87,5 x 82,3 metrów oraz wysokości 9,8 metra jest w ostatniej fazie budowy i jest przeznaczona do działań serwisowo -operacyjnych (MRO) dla Turkish Airlines Cargo.

Hangar wyposażony jest w poszycie Thermohall™ o grubości 50 mm, oświetlenie LEDowe i kompletny system HVAC. W ścianie szczytowej zainstalowano bramę typu MegaDoor o wymiarach 71,9 x x19.8 metrów. Prezes Rubb USA, Dave Nickerson: „To był prawdziwie międzynarodowy projekt: Rubb UK zajęło się negocjacjami i podpisaniem kontraktu po spotkaniu z klientem na targach MRO Europe. Rubb USA zajął się projektem i nadzorem wykonawczym, natomiast Rubb Polska zaprojektowało i wykonało poszycie izolacyjne Thermohal™, a Rubb Norway zajęło się zaawansowanym modelowaniem z użyciem programu TEKKLA. Nasi biznesowi partnerzy, firma Hallmaker, zaangażowała się w proces instalacji struktury, z kolei stal została wyprodukowana w Turcji i dostarczona przez Modul Celik, przy współpracy z Rubb USA.”

Prezes grupy RUBB, Rune Martini, dodaje: „Tego rodzaju przedsięwzięcie, oparte na współpracy, pokazuje zdolność Grupy Rubb do całościowej realizacji złożonych projektów. Wszyscy w Rubb mamy nadzieję, że to duże przedsięwzięcie jeszcze bardziej wzmocni reputację Rubb jako światowego lidera na rynku hangarów lotniczych i magazynów towarowych”.

[Artykuł przetłumaczony z języka angielskiego. Oryginał znajduje się pod tym linkiem]