Jak przygotować halę do sezonu zimowego?

Odpowiednie zabezpieczenie hali przed sezonem zimowym zminimalizuje ryzyko występowania większych problemów technicznych w przyszłości. Na przykład – w wyniku działania niskich temperatur oraz w wysokiej wilgotności, hala może ulec uszkodzeniu lub korozji. Warto zatem przygotować halę do zimowania i przyjrzeć się wszystkim potencjalnym usterkom.

Na co zwrócić uwagę?

Inspekcja konstrukcji hali

Szczególnie w przypadku hal magazynowych – istotne będzie zlokalizowanie uszczerbków konstrukcji, które mogły powstać na przykład podczas rozładunku lub przemieszczania towaru po hali.

Zapobieganie korozji

Warto zweryfikować występowanie ognisk korozji w stalowych elementach hali. Z naszej strony rekomendujemy stosowanie tzw. cynkowania ogniowego. Ocynk stosujemy także w naszych halach – zapobiega on występowaniu korozji i zabezpiecza stal.

Przegląd poszycia hali

Przed sezonem zimowym należy dokonać dokładnego przeglądu poszycia hali. Sprawdzamy, czy nie występują różnego rodzaju otarcia, pęknięcia lub uszczerbki które będą wpływać na szczelność poszycia.

W naszych termohalach stosujemy tkaninę o gramaturze 850 g/m2, która jest grubsza niż tkanina wykorzystywana w standardowych halach namiotowych. Dzięki temu, nasze hale ocieplane oparte na systemie Thermohall™ wyróżniają się większą odpornością na uszkodzenia lub rozdarcia.

Dłuższa żywotność poszycia przekłada się na trwałość całej hali i niższe koszty eksploatacyjne, dlatego w przypadku występowania niedoskonałości lub uszczerbków – należy je jak najszybciej naprawić.

Większe zabrudzenia poszycia hali należy regularnie usuwać z użyciem specjalistycznych środków czyszczących. Warto zwrócić uwagę na to, by był to środek bezpieczny dla poszycia, które jest już pokryte lakierem ochronnym. Dzięki temu, będziemy mogli dłużej cieszyć się nienagannym wyglądem hali, unikając wysokich kosztów jej profesjonalnego czyszczenia.

Inspekcje elementów hali

Przed sezonem zimowym warto również sprawdzić szczelność i stan drzwi, okien oraz bram hali. Aby zachować stałą temperaturę podczas zimy, wszystkie te elementy powinny być szczelne, sprawne technicznie i pozbawione korozji.

Inspekcja hali przed zimą – dlaczego warto?

Po dokładnej weryfikacji stanu hali, możemy łatwo usunąć usterki jeszcze przed sezonem zimowym. Dzięki temu mamy pewność, że hala pozostaje szczelna i będzie utrzymywać ciepło nawet podczas ujemnych temperatur. Regularne przeglądy hali przekładają się na jej dłuższą żywotność oraz utrzymują jej wartość na wypadek potencjalnej sprzedaży lub wynajmu – w końcu lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

Widok na przepuszczającą światło, składaną bramę ocieplanego hangaru.