Kiedy wynająć, a kiedy kupić halę?

Nowe technologie dają nam nowe możliwości również w zakresie projektowania, budowy i stawiania hal. Tradycyjne hale stacjonarne coraz częściej ustępują miejsca innowacyjnym halom ocieplanym, które można nie tylko kupić, lecz również wynająć na jakiś czas.

W jaki sposób możliwe jest wynajęcie hali?

Wynajęcie hali jest możliwe dzięki temu, że zbudowane są one w oparciu o stalową konstrukcję, termoizolacyjne poszycie oraz prefabrykowane elementy. Daje to możliwość postawienia hali od zera, w tylko kilka dni! Ponadto taką halę równie łatwo można rozmontować, jak i rozbudowywać oraz modyfikować. Szeroka oferta rynkowa pozwala zamówić hale magazynowe, hale przemysłowe, czy hale produkcyjne praktycznie od ręki! Właśnie z tego powodu wynajem hal jest możliwy i staje się bardzo popularny.

Kiedy kupić halę?

Postawienie tradycyjnej hali stacjonarnej wiążę się z dużą inwestycją. Na początku trzeba ją zaprojektować, a następnie zdobyć wszelkie niezbędne pozwolenia budowlane. Dopiero wtedy będzie można rozpocząć wylewanie fundamentów i budowę hali. Hale tego typu trudno jednak w późniejszym czasie modyfikować, czy rozbierać i wiąże się to z kolejnymi, niemałymi kosztami. Z tego powodu na kupno takiej hali należy się zdecydować, gdy ma się pewność, że będzie ona służyła długoterminowo.

Alternatywą dla budowy hali jest kupno nowoczesnej hali ocieplanej. Po pierwsze nie musimy martwić się o architektoniczny projekt hali, po drugie – o pozwolenie budowlane. Do postawienia ocieplanej hali wystarczy nam bowiem tylko zgłoszenie jej do odpowiedniego urzędu o czym szerzej pisaliśmy we wpisie: Hale ocieplane – na zgłoszenie czy na pozwolenie? Wyjaśniamy.

Kolejnymi zaletami takiego rozwiązania jest to, że taką halę w łatwy sposób możemy przenosić i modyfikować. Elastyczność jest bardzo ważna z perspektywy wielu przedsiębiorców.

Kiedy wynająć halę?

Hale ocieplane można wynajmować na okres długoterminowy lub krótkoterminowy. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem sezonowym oraz gospodarstw rolniczych, a także hurtowni, firm logistycznych, czy zakładów produkcyjnych, które okresowo lub cyklicznie potrzebują więcej przestrzeni do składowania materiałów lub produktów.

Wynajęcie hali, której zmontowanie i rozmontowanie będzie trwało kilka dni, to najbardziej korzystne rozwiązanie, biorąc pod uwagę wszelkie koszty i kwestie finansowe. Odpowiadając zatem na tytułowe pytanie należy uwzględnić przede wszystkim jak długo w ciągu roku oraz na przestrzeni lat planujemy korzystać z obiektu, co w dzisiejszych czasach, w których na rynku dochodzi do dynamicznych zmian, nie jest z pewnością jednoznaczne. Z tego powodu wynajem lub kupno hali ocieplanej  wydaje się dużo rozsądniejszym wyborem, niż budowa hali stacjonarnej.