Powody, dla których obiekty sportowe Rubb są lepsze niż hala namiotowa i hala pneumatyczna.

Działając na rynku hal sportowych mamy pewnie obserwacje związane z popularnymi rodzajami obiektów sportowych, takimi jak hala namiotowa czy hala pneumatyczna. Śmiało możemy stwierdzić, że przewagi ocieplanej hali sportowej ‘made by Rubb’ nad pozostałymi typami da się streścić w dwóch punktach. Są to jednocześnie zagadnienia, które wpływają na cenę i wydajność hali przez cały czas jej użytkowania.

Pierwsza przewaga: koszty utrzymania hali sportowej

Wydatki związane z utrzymaniem gotowej hali sportowej to temat, który najlepiej jest poruszyć na etapie rozmów i negocjacji z producentem hal. W ten sposób uda nam się poznać rzeczywiste koszty inwestycji. Użyte materiały konstrukcyjne, technologia budowy, w tym sposób ocieplenia czy utrzymania odpowiednich warunków wewnętrznych mają wpływ na koszty eksploatacyjne, jakie generuje hala sportowa.

O co warto spytać? Na pewno o szacunkowe zużycie paliwa (gazu ziemnego, oleju opałowego) do ogrzania planowanej hali sportowej. Warto również znać orientacyjne koszty energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia wnętrza hali czy podtrzymania nadmuchu w halach pneumatycznych typu „balon”. Warto również ująć w kosztorysie budowy hali sportowej wydatki związane z klimatyzacją czy konserwacją obiektu. Z własnego doświadczenia wiemy, że np. koszty ogrzewania hali z płyt warstwowych z  dachem pneumatycznym są ogromne i wynoszą nawet 14 000 zł miesięcznie. W przypadku hal pneumatycznych, czyli popularnych balonów, bardzo wysokie koszty miesięcznie generuje podtrzymanie nadmuchu – nawet 30 000 zł. Trzeba pamiętać, że halę użytkuje się w ograniczonym czasie, ale nadmuch trzeba utrzymać 24 godziny na dobę, i to właśnie tą zmienną należy wziąć pod uwagę obliczając koszty eksploatacji takiej sportowej hali pneumatycznej.

Druga przewaga: indywidualny projekt hali sportowej

Zadaszenie obiektów sportowych, takich jak kort tenisowy, boisko piłkarskie Orlik lub ujeżdżalnia, to sprawa bardzo indywidualna. Z jednej strony wystarczy postawić proste przekrycie zapewniające osłonę przed deszczem i wiatrem – jest to jednak rozwiązanie wyłącznie sezonowe. Z drugiej strony, jeśli zależy nam na komforcie użytkowników, zwykła plandeka nad głową nie wystarczy.

Pełnoprawna, całoroczna hala sportowa to nie zwykłe zadaszenie obiektu, ale profesjonalny kompleks dostosowany do wymagań danego sportu i spełniający wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

>>> Zobacz nasz projekt: szkolna hala sportowa w Kozach, wojewódzwo śląskie

Dlatego w miejsce modułowych hal namiotowych lub hal pneumatycznych warto wybrać obiekt sportowy wsparty na stabilnej konstrukcji, dobranej do lokalnych obciążeń wiatrowych i śniegowych, wykonany zgodnie z normami i z certyfikowanych materiałów. Wszystkie te zalety posiadają ocieplane hale sportowe Rubb. Umiejętność połączenia różnych technologii w termohalach Rubb daje nieograniczone możliwości projektowe, takie jak:

Pozornie tanie sportowe hale namiotowe i hale pneumatyczne są w efekcie drogimi w utrzymaniu, nieefektywnymi w dłuższym czasie obiektami sportowymi. Ze względu na zastosowane materiały mają również ograniczone możliwości projektowe. Hale sportowe od Rubb nie tylko pozwalają wydajnie zminimalizować koszty utrzymania, zapewnią również doskonałe warunki do uprawiania sportu przez cały rok. Taką ocieplaną halę można postawić w ramach rządowych programów dofinansowania budowy obiektów sportowych. Dla prywatnych inwestorów są dostępne opcje finansowania w postaci leasingu.