Arrow down

Hangar dla easyJet

lotnisko Gatwick w Wielkiej Brytanii

Arrow down

Termohale zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby zapewnić jak największą, nie ograniczoną podporami powierzchnię do rozwoju.

Rejsowe linie lotnicze easyJet szukały hangaru o dużej szerokości, który pozwoliłby na swobodny serwis, naprawę i garażowanie floty powietrznej. Jako jedyna firma na świecie mamy doświadczenie w budowaniu hal o rozpiętości do 100 metrów, bez dodatkowych filarów nośnych wewnątrz hali. Z tego powodu easyJet skontaktował się z Rubb z prośbą o dostarczenie dwuprzęsłowego hangaru o łącznej szerokości ponad 90 metrów.

Przy tak dużych gabarytach konstrukcja hali musi być wykonana precyzyjnie i z najlepszych możliwych materiałów. Wybór padł na stal cynkowaną, która zapewni bezpieczne warunki użytkowania hangaru, bez względu na kapryśna, angielską pogodę. Konstrukcja została okryta poszyciem Thermohall™, izolowanym wełną o grubości 150 mm. Dzięki zastosowaniu tej technologii hangar utrzyma optymalną temperaturę we wnętrzu i niski poziom wilgotności przez okrągły rok. Gwarantuje to utrzymanie floty w doskonałym stanie technicznym.

Od wewnątrz konstrukcja hangarów jest odkryta. Ułatwia to montaż dodatkowych instalacji, takich jak oświetlenie LED, wentylację, ogrzewanie, system gaśniczy czy dystrybutory sprężonego powietrza.

Aby usprawnić dostęp do hangaru, w ścianach szczytowych zainstalowano pionowo podnoszone drzwi typu MegaDoor, z uchylnymi wspornikami.  Całość uzupełniono o budynek logistyczny i biurowy.

„Zespół Rubb, który pracował na miejscu, był absolutnie pierwszej klasy. Pierwsze przęsło zainstalowano 14 grudnia i do 19 maja byliśmy w stanie wprowadzić pierwszy samolot do hangaru” – powiedział Brendan McConnellogue, szef serwisu, easyJet. „Udana realizacja tego projektu, który stanowi wyzwanie zarówno pod względem skali, jak i czasu jego realizacji, jest kolejnym przykładem tego, co można osiągnąć dzięki innowacyjnemu i rzeczowemu podejściu easyJet. Nie tylko udało nam się zmieścić w wąskich ramach czasowych wyznaczonych przez zleceniodawcę, ale jednocześnie stworzyliśmy silne, trwałe partnerstwo, które umożliwia skuteczną współpracę.”