Arrow down

Hala magazynowa do przechowywania nawozów

Arrow down

Stworzenie profesjonalnej przestrzeni magazynowej nie musi oznaczać budowy tradycyjnego budynku murowanego.

Coraz częściej firmy produkcyjne oraz gospodarstwa rolne inwestują w hale całoroczne, które łączą w sobie zalety konwencjonalnych budynków i ocieplanych obiektów o lżejszej konstrukcji.

W połowie lipca skontaktowała się z nami firma Polcalc, największy krajowy producent granulowanych nawozów wapniowych. Poszukiwali całorocznej hali magazynowej do przechowywania nawozów, która skutecznie chroniłaby je przed wilgocią i przemarzaniem. Kolejnym wymogiem, jaki stawiał inwestor, był krótki czas budowy hali.

Oba warunki spełniła ocieplana hala magazynowa Thermohall™. Dzięki zastosowaniu termoizolacji z wełny szklanej o grubości 100 mm, zapewniliśmy stabilną temperaturę wewnątrz magazynu i tym samym optymalne warunki do składowania towarów. Ciepłe poszycie umożliwiło bezpieczne przechowywanie nawozów przez cały rok, nie tylko w sezonowo. Dodatkowo technologia wykonania termohali gwarantuje, że magazyn jest szczelny, nie gromadzi się w nim wilgoć, tak szkodliwa dla przechowywanego towaru.

Halę magazynową dla Polcalcu wybudowaliśmy w 10 dni. Na przygotowanym wcześniej fundamencie postawiliśmy konstrukcję wykonaną z odpornej na rdzę stali cynkowej. Na życzenie inwestora zaprojektowaliśmy ją w taki sposób, aby w środku powstała otwarta przestrzeń, bez podpór wewnętrznych. Umożliwia to dowolne rozplanowanie miejsc składowania worków z nawozem, wytyczenie tras dla wózków widłowych i miejsca do pakowania oraz załadunku towaru do wysyłki.

Budowa hali magazynowej w technologii Thermohall™ jest nie tylko szybsza, ale również bardziej ekonomiczna od inwestycji w tradycyjny budynek murowany. Co istotne, jej budowę można rozpocząć przed uzyskaniem pozwolenia, a stosowną zgodę otrzymać już w trakcie użytkowania termohali. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pozwala zwiększyć powierzchnie magazynową w bardzo krótkim czasie.