Arrow down

Hala namiotowa na sól drogową

Grodzisk Mazowiecki

Arrow down

Czy hale namiotowe sprawdzają się jako magazyny na sól drogową i piasek? Tak, czego przykładem jest nasza kolejna realizacja.

Magazyn na sól, popularnie zwany „solniczką”, stanął przy Obwodzie Drogowym w Grodzisku Mazowieckim. Zwykle funkcję składu soli drogowej pełni drewniana hala w formie wysokiej kopuły. Ponieważ czas realizacji projektu był ograniczony, jako alternatywę dla drewnianego magazynu inwestor wybrał klasyczną halę namiotową. Ze względu na charakter towaru, który będzie składowany, hala namiotowa musiała zostać wyposażona w tzw. ściany oporowe.

Betonowy mur, wzniesiony po obwodzie hali, na wysokość 3 metrów stanowi skuteczną barierę, odporną na żrące właściwości soli. Na nim zainstalowaliśmy stalową konstrukcję hali. Stalowy szkielet przykryliśmy beżową, membraną PCV o gramaturze 850 g/m2, posiadającą certyfikat niepalności.

Aby umożliwić wygodny wjazd ciężarówek do środka hali, w ścianie frontowej umieściliśmy wjazd o szerokości 4,5 metra.

Bryła hali powstała w kooperacji z firmą wykonawczą. Ze swojej strony dostarczyliśmy projekt konstrukcji, zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy poszycie z plandeki PCV oraz zajęliśmy się montażem membrany. Do drugiej strony należało przygotowanie terenu, wykonanie betonowej ściany oporowej oraz dostarczenie i montaż konstrukcji.