Arrow down

Hala ocieplana dla klubu sportowego

Zabrze

Arrow down

Nie ukrywamy – termohale lubią występować w nietypowych rolach ? Tym razem nasza hala ocieplana gra pierwsze skrzypce jako pomieszczenie dla symulatora sportowego do treningu piłki nożnej. Brzmi intrygująco, prawda?

Hala stanęła przy samym stadionie w Zabrzu. Miejsce instalacji jest oczywiste, tym bardziej że z symulatora ukrytego wewnątrz termohali będą korzystać nie tylko rezydujący klub Górnik Zabrze, ale także lokalne i krajowe kluby sportowe.

Dlaczego do tego projektu wybrano halę całoroczną Thermohall™? Symulator sportowy to zaawansowany sprzęt elektroniczny, dlatego wymaga szczególnych warunków przechowywania. Jednocześnie pomieszczenie, w który będzie się znajdować, musi gwarantować dobre warunki treningowe, ponieważ symulator będzie nieustannie w użyciu.

Te warunki z nawiązką spełniła nasza termohala sportowa. Dzięki zastosowaniu termoizolacji z wełny szklanej inwestorzy mają pewność, że wewnątrz hali nie zbierze się wilgoć, a stała temperatura zagwarantuje doskonały stan maszyny oraz optymalne warunki do gry i szkoleń sportowych przez cały rok, bez względu na pogodę.

Decyzją inwestorów hala nie posiada okien. Dzięki temu wnętrze hali jest chronione podwójnie: przed ciekawskim wzrokiem przechodniów i przed niepotrzebną utratą ciepła. Lepszy klimat wewnątrz oznacza mniejsze rachunki za ogrzewanie hali zimą.

Termohala ma powierzchnię 500 m2 i 6 metrów wysokości w ścianie bocznej. Koszty ogrzania i klimatyzacji takiej hali wzrosłyby dwu-, a nawet trzykrotnie, gdyby została wykonana w technologii standardowej hali namiotowej z pompowanym dachem.