Arrow down

Hala sportowa w Ipswich

Wielka Brytania

Arrow down

Brytyjski oddział Rubb połączył siły z gigantem budowlanym, wspólnie projektując niestandardową szkolną halę sportową.

Brytyjski oddział Rubb połączył siły z gigantem budowlanym Balfour Beatty, wspólnie projektując i budując niestandardową strukturę, która łączy w sobie nowoczesną halę sportową z zapleczem socjalnym.

Dwupoziomowy kompleks sportowy o szerokości 20 metrów i długości 70 metrów posiada wydzielony obszar do halowych gier zespołowych (7 x 33 m), obejmujący cztery boiska do badmintona. Można je bez problemu przekształcić w duże boisko do koszykówki, boisko do siatkówki, jeden kort tenisowy lub boisko do piłki nożnej. Zaplecze zajmuje pozostałą część budynku, a mieszczą się w nim hol wejściowy, studio tańca, studio wykonawcze, przebieralnie, cztery pomieszczenia magazynowe i sala szkoleniowa.

Ramę struktury wykonano z ocynkowanej ogniowo stali. Ściany od podstawy do wysokości 4 metrów pokryto izolacją z płyt stalowych o grubości 100 mm i współczynniku przenikania ciepła 0,21 W/ m²K. Okładzina Thermohall™ uzupełnia górną część ścian oraz pokrywa cały dach. Warunki klimatyczne wewnątrz hali sterowane są za pomocą systemu ogrzewania i klimatyzacji. Wnętrze hali doświetlono światłem naturalnym, instalując okna PCV.

Rubb dostarczył idealne rozwiązanie dla naszej szkoły. Zaproponowali projekt szkolnego budynku sportowego, który spełniał nasze wymagania i wymagania tutejszego Urzędu, i który jednocześnie był niedrogi oraz możliwy do zrealizowania w założonym czasie.

Zarząd nieruchomości i obiektów Steve Hawley