Arrow down

Hangar dla śmigłowców

Konstancin – Jeziorna

Arrow down

Portfolio naszych projektów powoli rozszerza się o tradycyjne rodzaje hal z PCV, w tym typ single – skin.

Wdzięcznym przykładem jest hala namiotowa lotnicza, który wykonaliśmy dla firmy Sky Poland, lidera transportu śmigłowcowego, realizującego loty biznesowe oraz loty widokowe.

Chociaż flota przewoźnika to siedem maszyn, inwestor zażyczył sobie kompaktową halę namiotową dla jednego śmigłowca. Powierzchnia hangaru – 150 m2 – to wystarczająca przestrzeń, aby zmieścić śmigłowiec EUROCOPTER EC130 (na zdjęciu) i wykonać przy okazjo drobne prace konserwatorskie przy maszynie.

Jak na prawdziwy hangar lotniczy przystało, halę wyposażyliśmy w kurtynową bramę o szerokości 11 metrów. Brama wykonana jest z szarej tkaniny PCV, z „przeszkleniami” wykonanymi z przejrzystej folii PCV. Brama hangaru wsparta jest na metalowej konstrukcji, pozostały szkielet hali namiotowej wykonaliśmy z aluminium.

Poszycie to wspomniane single – skin, czyli jednowarstwowe PCV, bez termoizolacji. Zastosowaliśmy tutaj grubszą tkaninę o gramaturze 850 g/m2. W porównaniu ze standardową plandeką 550 g/m2, stosowaną w zwyczajnych halach namiotowych, grubsza tkanina PCV jest bardziej odporna na niszczenie i po prostu wygląda ładniej. A efekt wizualny nie jest bez znaczenia przy tak prestiżowej realizacji.

Kolor poszycia również podnosi walor estetyczny. Minimalistyczna szarość na ścianach prezentuje się elegancko. Natomiast dach wykonaliśmy z białej tkaniny, częściowo przepuszczającej światło. Taki zabieg doświetla wnętrze hangaru miękkim, rozproszonym światłem; nie ma również potrzeby włączać dodatkowego oświetlenia.

Hale namiotowe w roli hangarów lotniczych to świetny sposób na garażowanie floty powietrznej. Sezonowym rozwiązaniem może być zastosowanie poszycia jednowarstwowego. Jeśli jednak zależy ci na profesjonalnym przechowywaniu, izolowany hangar Thermohall™ będzie najlepszą inwestycją.