Arrow down

Lotnisko Rockford w Illinois

USA

Arrow down

Dwa bliźniacze hangary to jedne z najwyższych tego typu hal lotniczych wykonanych przez Rubb.

Hangary postawione w Rockford to jedne z tych budynków w historii Rubb Building Systems, które mogą posłużyć za modelowy przykład organizacji dostawy i montażu dużych struktur z membran PCV. Hangary o łącznej powierzchni 18 580 m2 w założeniu mają funkcjonować 24 godziny na dobę.

Każda z hal samolotowych, zarządzana przez firmę AAR, ma długość i szerokość 91,4 metra, a ich wysokość w ścianie szczytowej to 30,5 metra; ściany boczne mają wysokość 12 metrów. Hangary wyposażono w pięciopanelowe, podnoszone bramy z obrotowymi słupkami pozwalającymi na wygodne pomieszczenie samolotu o wielkości Airbusa A380. Stalowe, cynkowane ramy pokryto poszyciem izolacyjnym Thermohall™ o grubości 50 mm.

Ponieważ ocieplane poszycie wykonane jest z samoczyszczącej tkaniny PCV, zabrudzenia nie przywierają do jej powierzchni, przez co oba hangary są bezproblemowe w utrzymaniu. Szerokie bramy są wykonane z tkaniny PCV przepuszczającej światło. Gdy są opuszczone i dobrze doświetlaną wnętrze rozproszonym światłem dziennym, eliminując potrzebę użycia dodatkowego oświetlenia.

Nawet ekstremalna zamieć nie spowolni pracy w hangarach Rockford. Pięciuset wykwalifikowanych pracowników wkrótce zacznie cieszyć się doskonałymi warunkami pracy w obiekcie dostarczonym przez Rubb Building Systems, a zarządzanym przez AAR.

kierownik ds. rozwoju gospodarczego międzynarodowego lotniska Rockford Jeff Polsean