Arrow down

Kompleks hal magazynowych

Norwegia

Arrow down

W celu usprawnienia obiegu towarów i zwiększenia powierzchni magazynowej, norweski spedytor zainwestował w cztery magazyny ocieplane Thermohall®.

Hale stanęły w porcie przeładunkowym we Fredrikstadt.

Każda z czterech hal magazynowych to 1800 m2 otwartej, nieograniczonej wewnątrz podporami powierzchni do przechowywania. Ściany boczne o wysokości 6 metrów umożliwiają składowanie towarów na wysokich regałach.

Hale o łącznej powierzchni 7200 m2 są przeznaczone na wynajem dla firm potrzebujących tymczasowej powierzchni magazynowej. Aby usprawnić załadunek i rozładunek towarów, każda hala została wyposażona w rampy dla TIRów.

Przewagą ocieplanych magazynów Rubb jest nie tylko utrzymywanie stałej temperatury we wnętrzu budynku, ale również niskie koszty budowy oraz utrzymania obiektów.

„Zastanawialiśmy się nad inwestycją w standardowa halę magazynową, ale jej budowa była dwa razy droższa, co przekładało się na zbyt wysoką cenę wynajmu. Inwestując w hale Thermohall®, mogliśmy „wejść na rynek” z bardzo korzystną cenowo ofertą.” – potwierdził Jon Børresen, dyrektor generalny FTS Eiendom AS.