Arrow down

Ocieplana hala magazynowa dla kopalni

Arrow down

W naszej hali produkcyjnej w Łodzi powstało ocieplane poszycie hali magazynowej dla kopalni złota w Armenii.

Budynek wzniesiono w Yermuk, mieście położonym na wysokości 3000 metrów n. p. m. Instalację przeprowadziło dwóch pracowników Rubb, a zajęło im to w tych dosyć trudnych warunkach jedynie 18 dni.

Hala została zaprojektowana z uwzględnieniem obciążenia śniegowego 350 kg/m2 oraz wiatru o sile nacisku 1,0 kPa. Gotową halę wyposażono w system oświetleniowy oraz wentylację. Zgodnie z intencją inwestora, montaż  hali przebiegał w sposób jak najmniej inwazyjny dla otoczenia. System fundamentów, składający się z prefabrykowanych bloków betonowych został tak zaprojektowany, aby umożliwić jego późniejszy demontaż.

Inwestor, firma Lydian International, specjalizuje się w handlu złotem. Posiad ona dostęp do złóż o szacowanej wadze ponad 140 tysięcy kilogramów drogocennego kruszcu, a docelowa produkcja to 6500 kg złota rocznie.

Lydian zamówił termohalę Rubb o powierzchni 900 m2 w lutym 2017 roku, a w maju tego samego roku ukończono jej instalację. Budynek zapewni stabilne warunki pracy; będzie wykorzystywany również jako hala magazynowa do przechowywania sprzętu wydobywczego.

„Jesteśmy pod wrażeniem elastyczności Rubb, i ich umiejętności współpracy z klientem w celu zapewnienia terminowej i skutecznej realizacji projektu. (…) Zespół wykazał wysokie poczucie odpowiedzialności, co sprawiło, że nasza współpraca była łatwa i wysoce efektywna. Jesteśmy również bardzo zadowoleni z samej hali magazynowej, a zwłaszcza jej jakości. Prefabrykowana konstrukcja stalowa była łatwa w montażu, co zapewniało kompletną instalację obiektu w bardzo krótkim czasie i przy minimalnych nakładach” powiedziała Yelena Kirakosyan, zarządzająca projektem ze strony Lydian International.