Arrow down

Ocieplana hala produkcyjna

Łódź

Arrow down

Cel: Poprawienie komfortu pracy oraz zmniejszenie wysokich kosztów utrzymana hali. Rozwiązanie: Zastosowanie ocieplenia Thermohall™, które zmniejszyło koszty ogrzewania obiektu z 14 000 PLN do 2 000 PLN miesięcznie.

Aby zwiększyć wydajność naszej pracy, potrzebowaliśmy większej przestrzeni produkcyjno – magazynowej, która nie tylko zapewniłaby odpowiednio dużo miejsca, ale również zapewni komfortowe warunki naszym pracownikom. Dotychczas korzystaliśmy ze standardowej hali o powierzchni 1100 m2, wykonanej z płyt PIR, zwieńczonej dachem pneumatycznym. W zamierzeniu takie połączenie technologii miało przełożyć się na dobre warunki klimatyczne wewnątrz budynku. W efekcie, aby utrzymać temperaturę w hali z płyt na odpowiednim poziomie, wydawaliśmy 14 000 PLN miesięcznie na ogrzewanie.

Dlatego szybko podjęliśmy decyzję o budowie nowej, większej hali produkcyjnej w technologii Thermohall™.

Zaprojektowaliśmy dwuprzęsłową halę produkcyjną o szerokości 34 metrów i długości 65 metrów, co dało nam 2210 m2 powierzchni użytkowej. Do jej ocieplenia zastosowaliśmy wełnę szklaną o grubości 100 mm. Taka izolacja ścian oraz dachu wystarczyła, aby zimą utrzymać temperaturę we wnętrzu hali na stabilnym poziomie ok. 20 stopni (zima i latem). Podobnych warunków nie udało się osiągnąć w hali z płyt PIR dogrzewanej bez przerwy 3 nagrzewnicami.

Jak widać na zdjęciach, poszycie termoizolacyjne zostało dobrze zaprojektowane i wykonane, dzięki czemu jest idealnie naprężone i dobrze przylega do stalowej konstrukcji. Poszycie nie tylko prezentuje się estetycznie, ale też niestraszny mu silny wiatr – we wnętrzu hali jest cicho, membrana nie uderza o konstrukcję. Z tego powodu termohala sprawdzi się też np. w ujeżdżalniach.

Dobrze spasowane poszycie zapewnia też szczelność hali – łatwiej utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu, co oznacza niższe rachunki za klimatyzację czy ogrzewanie. PCV, z którego produkujemy ściany i dach posiada właściwości samoczyszczące, dzięki czemu dłużej jest idealnie białe, ładne i nie wymaga dodatkowych nakładów pracy ani pieniędzy, żeby dobrze wyglądać.