Arrow down

Ocieplana hala do zimowania jachtów i łodzi

Giżycko

Arrow down

Zimowanie floty samochodowej, lotniczej czy wodnej wymaga odpowiednich warunków.

Ponieważ maszyny są wrażliwe na wahania temperatury i wysoką wilgotność, garaże przeznaczone do tego celu powinny utrzymać pojazdy w doskonałym stanie technicznym i zapewnić im odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Wszystkie te warunki spełnia Thermohall™, którą wybudowaliśmy w Giżycku dla naszego klienta. Hala pełni rolę garażu dla łodzi, jachtów i skuterów wodnych. Stalowa rama wraz z ocieplanym poszyciem hali garażowej zostały przystosowane do lokalnych warunków atmosferycznych – Mazury leżą w IV strefie śniegowej i II wiatrowej.

Hala garażowa Rubb ma powierzchnię 960 m2 i została ocieplona wełną szklaną o grubości 150 mm. Aby ułatwić parkowanie łodzi, w ścianach szczytowych zamontowaliśmy dwie bramy segmentowe o wymiarach 6 x 6 metrów. Umożliwiło to swobodny dostęp do miejsc parkingowych z obu stron hali ułatwiło manewry wewnątrz, bez względu na gabaryty łodzi i jachtów.

Poszycie z zewnątrz wykonaliśmy w kolorze szarym, natomiast wewnątrz ma kolor biały, który rozprasza światło wpadające przez 8 okien, doświetlając wnętrze bez potrzeby częstego używania lamp.

Z czasem w fasadzie hali garażowej umieszczono dwie szklane witryny, które doświetlają wydzielone pomieszczenia biurowe.