Arrow down

Ocieplany magazyn przy zakładzie produkcyjnym

Mikołów

Arrow down

Cel inwestycji: Powiększenie istniejącej hali produkcyjnej o dodatkową przestrzeń magazynową. Rozwiązanie Rubb: Budowa ocieplanej hali magazynowej w granicy z budynkiem produkcyjnym, połączenie obu przestrzeni za pomocą wspólnego przejścia.

Przed koniecznością rozbudowy przestrzeni magazynowej staje każdy właściciel rozwijającego się przedsiębiorstwa. Zapotrzebowanie na większą przestrzeń do przechowywania towarów może być tymczasowe. Jednak częściej mamy do czynienia z sytuacją, gdy potrzebne jest dodatkowe miejsce na stałe.

Z takim zapytaniem zwrócił się do nas producent systemów rurowych z tworzyw sztucznych. Szukał hali magazynowej, która mógłby ustawić przy istniejącym budynku produkcyjnym i połączyć wspólnym przejściem.

Podczas rozmów inwestor zastrzegł, że ze względu na połączenie tych dwóch przestrzeni, hala magazynowa musi być docieplona, aby temperatura na hali produkcyjnej i warunki pracy były zachowane na stałym poziomie.

Zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy ocieplaną halę magazynową o powierzchni 720 m2, wyposażoną w termoizolację o grubości 50 milimetrów. Taka grubość docieplenia wystarczyła na utrzymanie dobrych warunków temperaturowych w samym magazynie oraz w przyległej hali produkcyjnej.

Na życzenie inwestora wyposażyliśmy halę w dwie bramy segmentowe oraz drzwi dla pracowników, aby do magazynu można było dostać się również z zewnątrz. Okna, zgodnie z projektem, osadziliśmy tylko w jednej ścianie bocznej.