Arrow down

Ocieplany magazyn wysokiego składowania

Gorzów Śląski

Arrow down

Budowa nowej hali przyłączonej do już istniejącego obiektu wydaje się prostym przedsięwzięciem. Ale stawianie hali magazynowej bez jednej ściany, bo tak to w rzeczywistości wygląda, to wyzwanie pod względem konstrukcyjnym i montażowym.

Z nietypowym zapytaniem zwróciła się do nas firma Aludesign z Gorzowa Śląskiego. W planach była rozbudowa przedsiębiorstwa o nową przestrzeń do przechowywania odlewów aluminiowych. Nowa hala magazynowa musiała być wysokoregałowa, termoizolowana, wysoka na 15 metrów i przyłączona ścianą szczytową do istniejącego budynku.

Standardowa hala namiotowa, czy nawet hala z płyt warstwowych nie sprawdziłyby się w tej sytuacji. Gabaryty hali oraz miejsce jej montażu (II strefa śniegowa) wymagały zastosowania stalowej konstrukcji. Pewnym wyzwaniem było również takie zaprojektowanie poszycia, aby szczelnie złączyć nowy magazyn z istniejącą halą produkcyjną. Hala magazynowa miała zostać skomunikowana z halą produkcyjną wspólnym przejściem. Priorytetem było utrzymanie stabilnej temperatury wewnątrz obu pomieszczeń, stąd szczelne połączenie obu hal była dla inwestora niezwykle ważna.

W przypadku tej hali magazynowej, poszycie Thermohall™ sprawdziło się doskonale. Jego elastyczna powłoka pozwoliła na dokładne i hermetyczne połączenie budynków, a zastosowana izolacja z wełny o grubości 100 mm zagwarantowała stabilne i komfortowe warunki przechowywania. Sposób produkcji poszycia – na wymiar – umożliwia idealne spasowanie go z konstrukcją. To eliminuje problem mostków termicznych oraz obniża koszty ogrzewania i klimatyzacji budynku.

Termohala wybudowana dla Aludesign to typowy magazyn wysokiego składowania. Wyposażyliśmy ją w 6 okien oraz szybkobieżną bramę segmentową, która stanowi przejście miedzy budynkami. Dostęp do wnętrza hali zapewniają dwie pary stalowych drzwi.