Arrow down

Pierwsza ocieplana hala hybrydowa w Polsce!

Arrow down

Czego się nie robi dla klientów… Np. dostosowuje się projekt hali ocieplanej pod ich konkretne wymagania, nie tylko odnośnie wymiarów budynku czy ilości okien, ale również…

… zastosowanych materiałów. Z takim życzeniem zwróciła się do nas firma budowlana, która szukała ocieplanej hali z płyt warstwowych PIR. Hala o powierzchni 150 m2 docelowo miała być wykorzystywana jako garaż i warsztat maszyn budowlanych, dlatego też inwestor życzył sobie zastosowania „sandwiczy” na ścianach. Niemniej inwestor szukał czegoś ‘ekstra’, co sprawiłoby, że hala będzie bardziej funkcjonalna, ale i ekonomiczna.

Zasugerowaliśmy, aby dach hali wykonać w naszej technologii Thermohall™. Ocieplane poszycie pozwoli na znaczną redukcję kosztów ogrzewania hali, a mechanicy wykonujący ciężką pracę fizyczną będą mieli wewnątrz hali komfortowe warunki do jej wykonywania.

W rezultacie udało nam się zaprojektować hybrydową halę izolowaną z płyt warstwowych PIR o grubości 80 mm z izolowanym dachem Thermohall™ o grubości 150 mm.

Hala wyposażona jest w dwie szerokie, sterowane elektrycznie segmentowe bramy, aby umożliwić swobodny wjazd i wyjazd maszyn.
Aby doświetlić wnętrze, w górnej części ścian bocznych zamontowaliśmy pięć okien. Dach od wewnątrz wykonany jest z białej tkaniny PCV, która rozjaśnia dodatkowo wnętrze.

Możemy z dumą powiedzieć, że jest to pierwsza hala hybrydowa w Polsce.