Arrow down

Salon samochodowy dla CKS Bilservice AB, Szwecja

Arrow down

Rubb zaprojektował i wybudował salon wystawowy dla szwedzkiego dealera samochodów osobowych i ciężarowych.

CKS Bilservice AB to rodzinna firma zajmująca się dystrybucją samochodów marki Peugeot oraz lekkich ciężarówek, maszyn rolniczych McCormic, samochodów dostawczych marki Ford.

W związku z rozwojem firma zmieniła ostatnio lokalizację i postanowiła zainwestować w nową powierzchnię garażowo – wystawową dla oferowanych samochodów i maszyn. Rubb wyszedł z propozycją hali ocieplanej Thermohall™ ze wstawionymi oknami. CKS Bilservice AB zaakceptowała pomysł i zamówiła budynek mierzący 15 metrów szerokości i 30 metrów długości.

Zainstalowanie okien było dobrym posunięciem – nie tylko doświetliły one wnętrze naturalnym światłem, ale też zapewniły widok na znajdujące się w salonie samochody. Na froncie hali zainstalowano okno o wymiarach 2200 mm x 3950 mm, w ścianie bocznej umieszczono podwójne okno o łącznych wymiarach 5200 mm x 3950 mm. Okna wyposażono w szkło hartowane o wartości współczynnika przenikania 1,1 W/m²K, aby utrzymać właściwości termoizolacyjne hali na jak najwyższym poziomie.

Co pomogło przekonać klienta do inwestycji w Thermohall™? Oprócz doskonałych parametrów, nie bez znaczenia były elastyczne podejście zespołu Rubb do potrzeb klienta oraz szybka realizacja projektu.