Arrow down

Termoizolowana hala magazynowa dla dewelopera

Woj. mazowieckie

Arrow down

Z każdym kolejnym projektem widzimy, że nie ma na świecie dwóch takich samych termohal. Projektowane przez nas hale ocieplane różnią się nie tylko wymiarami czy grubością termoizolacji, ale również wyposażeniem.

Podwarszawska inwestycja, została zaprojektowana dla dewelopera powierzchni magazynowych. Ocieplana hala magazynowa liczy 1500 m2 powierzchni gotowej do przechowywania. Ściana boczna hali mierzy 6 metrów wysokości – nie jest to tzw. wysoki skład, ale wystarczy na pomieszczenie wyższych regałów niż w standardowych halach namiotowych.

W ścianie bocznej umieściliśmy obok siebie trzy bramy segmentowe o wymiarach 3,5 na 4 metry. Ich rozmieszczenie jest celowe. W przypadku udostępnienia hali więcej niż jednemu najemcy, inwestor ma możliwość podzielenia przestrzeni na dwie lub trzy mniejsze hale magazynowe, a każda z nich będzie dysponować niezależnym wjazdem.

W celu zapewnienia dobrej termoizolacji zastosowaliśmy poszycie Thermohall™ o grubości 100 mm. Dobraliśmy je do lokalnych warunków klimatycznych – na Mazowszu mamy II strefę śniegową oraz I strefę wiatrową. Co ważne, hala magazynowa nie wymaga adaptacji do panujących na danym obszarze warunków śniegowych i wiatrowych. Jest to projekt szyty na miarę, więc jej konstrukcja dostosowana jest do spodziewanych obciążeń od samego początku. Dzięki temu inwestor nie musi martwić się o konieczność adaptacji konstrukcji hali i dodatkowych kosztów z tym związanych.