Thermohall™ – hale magazynowe z prawdziwego zdarzenia.

Hale ocieplane o konstrukcji stalowej to dziś najlepsze rozwiązanie na rynku, stanowiące doskonałą alternatywę dla mniej wydajnych, tradycyjnych hal namiotowych czy murowanych. Nowoczesna technologia Thermohall™ pozwala m.in. znacznie obniżyć koszt utrzymania hali magazynowej. Plusów takiego rozwiązania jest znacznie więcej. Warto poznać wszystkie zalety całorocznej termohali.

Kilka słów o technologii Thermohall™

Hale budowane w innowacyjnej technologii Thermohall™ posiadają lekkie konstrukcje stalowe oraz termoizolacyjne poszycie z wełny szklanej, która jest opakowana w tkaninę PCV, grubszą i wytrzymalszą niż tkanina plandekowa stosowana w halach namiotowych. Ocieplany jest zarówno dach, jak i ściany. Dzięki temu udało się zlikwidować mostki termiczne, a tym samym znaczne utraty ciepła. Taka konstrukcja daje jeszcze wiele innych korzyści i znacząco odróżnia termohale od tradycyjnym hal namiotowych. Sprawia, że są one nowoczesnym rozwiązaniem, mającym mnóstwo zalet.

Hala magazynowa Thermohall™ – zalety  

Zastosowanie technologii Thermohall™ przy budowie hali bezpośrednio przekłada się na szereg cech, które sprawiają, że hale ocieplane to aktualnie najkorzystniejsze rozwiązanie na rynku. Dlaczego? Powodów jest kilka.

Bezpieczne przechowywanie

Termoizolacyjne poszycie oraz wysoka jakość materiałów użytych do budowy hali znacznie zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych towarów, ponieważ wewnątrz magazynu nie występują dobowe wahania temperatur, a na ścianach i suficie nie skrapla się woda. Dzięki temu, nasze hale świetnie nadają się do magazynowania towarów, które wymagają odpowiednich warunków, tak jak elektronika czy sprzęt AGD, i z powodzeniem mogą być używane przez cały rok.

Możliwość rozbudowy

Hale o konstrukcji stalowej to elastyczne rozwiązanie dla każdego, ponieważ bez przeszkód można je rozbudować o kolejne segmenty. Tym samym, nie trzeba od razu inwestować w duży obiekt! Istnieje też nieskończenie wiele możliwości aranżowania przestrzeni wewnątrz hali. W ten sposób, w magazynie można wydzielić dodatkowe strefy, np. pomieszczenia biurowe czy socjalne. Można też w jednej hali wyodrębnić kilka różnych magazynów pod wynajem. Te rozwiązania potwierdzają, że nasze hale Thermohall™ są szyte na miarę potrzeb każdego klienta.

Funkcjonalność

Ocieplana hala magazynowa całoroczna sprawdzi się w wielu branżach. Może służyć np. jako hala wysokiego składowania. Umożliwia to, wspomniana już, wydajność termiczna gwarantująca bezpieczeństwo przechowywania oraz stabilna stalowa konstrukcja, która jest wytrzymała na znaczne obciążenia i pozwala budować hale o dużej rozpiętości bez podpór wewnętrznych. To zdecydowanie zwiększa możliwości magazynowania. Można je też w razie konieczności łatwo przenosić i demontować. Co więcej, hale Thermohall™ można stawiać na zgłoszenie, bez pozwolenia na budowę. A dzięki temu, że nie są związane z gruntem i mają lekkie poszycie, spełniają warunki leasingu, w przeciwieństwie do hal z płyt warstwowych PIR, których nie da się rozebrać i przenieść.

Koszty utrzymania

Szybki zwrot inwestycji i niewielkie koszty utrzymania hali magazynowej to jedne z jej największych zalet. Przyczynia się do tego krótki czas budowy oraz wydajny system termoizolacji, który wpływa na zdecydowanie mniejsze wydatki na ogrzewanie zimą oraz na klimatyzację latem. Dzięki temu termohale są całoroczne, co pozwala na dodatkowe czerpanie korzyści finansowych z nieograniczonego czasowo wynajmu magazynu.