Tkanina PCV w halach ocieplanych – czy jej jakość ma znaczenie?

Tkanina PCV, z której powstają całoroczne hale ocieplane Thermohall™, to element który MUSI być bardzo wytrzymały – najważniejsze są wysoka odporność na uszkodzenia i starzenie spowodowane promieniowaniem UV. Każda tkanina PCV przechodni badania pod tym kątem, a ich wyniki pozwalają oszacować, czy użyty np. w ocieplanych halach całorocznych materiał nie straci z czasem kształtu i nie wykruszy się pod wpływem słońca.

Na naszym profilu na Facebooku pisaliśmy o wymianie 35-letniego poszycia termoizolacyjnego na dostarczonej przez Rubb hali ocieplanej. Jak to się stało, że tkanina PCV, z której je wykonano wytrzymała ponad trzy dekady bez większych uszczerbków? Zależy to od JAKOŚCI tkaniny:

Wysokojakościowy materiał PCV, z którego wykonujemy nasze hale całoroczne, poznacie po:

  • grubej, ale elastycznej powłoce PCV, która efektywnie ochroni poliestrową tkaninę przed uszkodzeniami oraz gwarantuje mocniejsze i trwalsze łączenie płacht materiału (o technologiach łączenia opowiemy wam innym razem?).
  • zmniejszonej chłonności tkaniny poliestrowej. Im mniej wody zaabsorbuje materiał, tym lżejsza powłoka i mniejsza waga całej hali. Waga używanej przez nas tkaniny, po absorpcji wody większa się o jedyne 1,5 %, waga konkurencyjnych materiałów – nawet o 3%!
  • łatwości w utrzymaniu – jeśli materiał jest trudny w czyszczeniu i konserwacji, nie posłuży długo; szybko zacznie pękać, łuszczyć się i kruszyć, co źle wpłynie na właściwości termoizolacyjne poszycia i temperatura wewnątrz hali ocieplanej przestanie być stabilna. Tkanina PCV stosowana w halach ocieplanych Rubb została dodatkowo wygładzona i wykończona dobrze dobranym lakierem ochronnym. Taki prosty zabieg utrudnia przywieranie zanieczyszczeń do jej powierzchni.

Ta jakość przekłada się na konkretne korzyści dla użytkowników hal ocieplanych Rubb:

  • koszty i częstotliwość konserwacji poszycia termoizolacyjnego są małe
  • minimalna chłonność tkaniny oznacza większe bezpieczeństwo całej konstrukcji
  • jeśli zaistnieje potrzeba, naprawa lub wymiana poszycia (np. na cieplejsze) przebiega szybko i bezproblemowo

Podsumowując, poszycie wykonane dobrej jakości tkaniny PCV oznacza brak problemów i mniejsze koszty utrzymania ocieplanej hali całorocznej. Thermohall™ to same plusy!