Zaprojektowane według potrzeb – ocieplane hale magazynowe Rubb.

Wszystko zaczęło się w 2010, kiedy LG Electronics zwrócił się do Grupy Rubb z prośbą o projekt kompleksu magazynów ocieplanych do przechowywania oraz załadunku tzw. dużego AGD. Zespół hal miał zostać częścią zakładu produkcyjnego koreańskiego przedsiębiorstwa, mieszczącego się w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem.

Inwestycja podyktowana była planami strategicznymi LG Electronics, które zakładały stanie się liderem wśród europejskich producentów urządzeń gospodarstwa domowego. Firma planowała osiągnąć ją w ciągu czterech lat zwiększając produkcję pralek i lodówek, najpopularniejszych urządzeń marki. Realizację celu miał umożliwić – i umożliwił – zespół obiektów magazynowych dostarczonych przez Rubb.

Dobrze ocieplane hale magazynowe

W 2011 roku trzy hale o łącznej powierzchni 10200 m2 stanęły tuż obok zakładu produkcyjnego LG. Dwa bliźniacze obiekty, o długości 125 metrów każdy, zostały skomunikowane łącznikami ułatwiającymi personelowi przemieszczanie się pomiędzy magazynami. Krótsza hala, o długości 90 metrów, została wyposażona w trzy rampy i stanowi samodzielny punkt załadunkowy.

To, co przekonało koreańskiego giganta do projektu Rubb, to zastosowanie unikalnego sposobu ocieplania wszystkich trzech budynków. Zostały one wykonane w autorskiej technologii Thermohall™, którą Rubb konsekwentnie doskonalił, testując ją w różnych warunkach i rozmaitych strukturach. Obecnie obiekty wybudowane przez Rubb dla LG to największe hale magazynowe w Polsce wykonane w tej technologii.

Jeśli chodzi o utrzymywanie stałej temperatury oraz niskiej wilgotności powietrza we wnętrzu magazynów, system ocieplenia Thermohall™ nie ma sobie równych. Dzięki dostępnym różnym stopniom izolacji cieplnej, stosowana przez Rubb Polska technologia zapewni optymalne warunki do przechowywania towarów, szczególnie tych wrażliwych na wilgoć i różnice temperatur, jak urządzenia elektroniczne, ale też żywność czy niektóre materiały budowlane.

pierwsze-ocieplane-hale-magazynowe-rubb-w-polsce

I magazyn lepszy, i budżet cały

Opisywany kompleks magazynów Rubb pozwolił LG Electronics na lepsze zarządzanie produkcją. Po wybudowaniu nowej linii produkcyjnej, planowana liczba pralek dostarczanych przez koreańską fabrykę osiągnęła 700 tysięcy sztuk rocznie, a lodówek – 1,4 miliona sztuk.

„Europejski rynek urządzeń ma kluczowe znaczenie dla przyszłego sukcesu firmy i jesteśmy pewni,że będziemy w stanie nadążyć za rosnącym popytem ze strony konsumentów”, powiedział Young-ha Lee, prezes i dyrektor generalny LG Electronics Home Appliance Company. “Zwiększenie naszej obecności w Polsce pozwala nam lepiej sprostać wymaganiom Europy i Afryki Północnej, stawiając nas na dobrej drodze do stania się wiodącą na świecie firmą produkującą urządzenia gospodarstwa domowego w tej dekadzie.”

Bezpośrednią – ale nie jedyną – korzyścią z zastosowania Thermohall™ jest nie tylko bezpieczeństwo przechowywania szerokiej gamy towarów, ale również niskie koszty utrzymania hali, zarówno pod względem kosztów ogrzewania jak i klimatyzacji.

Również wydatki wiązane z okresowymi przeglądami i konserwacją hali są niższe, w porównaniu z tradycyjnymi budynkami magazynowymi. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu trwałych materiałów wysokiej jakości. Stalowa konstrukcja hali jest galwanizowana ogniowo, co chroni ją przed korozją i pozwala na zachowanie jej w idealnym stanie nawet przez 25 lat. To samo dotyczy poszycia termoizolacyjnego. Wykonane z odpornej na uszkodzenia tkaniny PCV oraz wypełnienia w postaci wełny szklanej, pozostanie w nienaruszonym stanie przez minimum 15 lat, a z naszego doświadczenia wynika, że nawet 35 lat. Tak było w przypadku magazynu Bootsa w Nottingham, w Wielkiej Brytanii.

Magazyny szyte na miarę – przyszłość branży

Nie tylko trwałość czy niskie koszty utrzymania mają znaczenie. Hale Thermohall™ są w pełni konfigurowalne, co oznacza, że każda hala jest projektowana od podstaw w taki sposób, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania inwestora i sprostać warunkom, w których będzie użytkowana. Konstrukcja hali charakteryzuje się dużą rozpiętością poszczególnych przęseł bez konieczności stosowania dodatkowych podpór w środku. Daje to nieskończone możliwości aranżowania i dzielenia przestrzeni magazynowej. Dodatkowo każdą wybudowaną w systemie Termohall™ strukturę można łatwo rozbudować lub przebudować, zwiększając jej długość, dodając kolejne rampy załadunkowe lub bramy. Jeśli w planach jest wyposażenie hali w suwnice lub dźwigary, nie będzie to problemem, stalowa konstrukcja hali wytrzyma duże obciążenia.

Możliwość zmiany położenia hal to niewątpliwie „as w rękawie” Rubb Polska. Hale Thermohall™ są tak skonstruowane, aby w każdej chwili móc je przenosić w wybrane miejsce, bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków na nowe fundamenty.

Brzmi jak magazyn – marzenie? Na pewno. Struktury Rubb znajdują w USA, Wielkiej Brytanii, a także na Grenlandii. Każda z nich jest dostosowana do warunków, w których funkcjonuje i sposobu, w jaki jest używana. Nie ma dwóch jednakowych hal Rubb na świecie. Jednakowa jest za to ich wysoka, powtarzalna jakość, która gwarantuje, że nawet za 30 lat będą tak samo wydajne i użyteczne.