Arrow down

Hale handlowe

Badać

Ciepło, cieplej, Thermohall™

Porównując koszty ogrzewania termohali oraz hali z dachem pneumatycznym i ścianami z płyt PIRzdecydowanie lepszą inwestycją będzie hala ocieplana wykonana w technologii Thermohall™. Dzięki skutecznej termoizolacji ścian i dachu wydatki na ogrzewanie hali w sezonie zimowym są mniejsze o połowę.

Konkurencyjne rozwiązania nie są w stanie zapewnić podobnych korzyści. Dostępne na rynku polskim hale z dachem pneumatycznym (znane również jako hale namiotowe całoroczne) mają znikomą wydajność termiczną oraz mogą powodować problemy ze skraplaniem się wody na suficie i ścianach hali.

Thermohall™

Grubość izolacji Współczynnik U
50 mm 0,67 W/m2K
100 mm 0,36 W/m2K
150 mm 0,23 W/m2K
200 mm 0,17 W/m2K
250 mm 0,14 W/m2K

Warstwa zewnętrzna
wysokowytrzymała, ognioodporna i samoczyszcząca się tkanina PCV.

Wypełnienie
wełna szklana o wysokiej gęstości.

Warstwa wewnętrzna
samoczyszcząca się tkanina PCV.

Jak przenieść mobilne hale w inne miejsce?

Jeśli chodzi o relokację naszych hal, sprawdzi się tutaj zarówno tradycyjny sposób demontażu struktury i postawienie jej w nowym miejscu, jak i przeniesienie stojącej bryły za pomocą dźwigu. Jest jeszcze trzeci sposób – wystarczy osadzić mobilne hale na kołach, a następnie przesuwać je po wcześniej przygotowanym do tego torze. Jest to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w portach morskich i lotniczych, a także centrach przeładunkowych.

Mobilne hale Rubb to nowoczesne konstrukcje zbudowane w systemie Thermohall™, który odpowiada za utrzymanie optymalnej i stabilnej temperatury wewnątrz hali, bez względu na pogodę. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje zjawisko kondensacji, czyli skraplania się wody na powierzchni ścian i sufitu.

Dzięki temu inwestycja w hale jest tańsza nie tylko pod względem kosztów budowy, ale również utrzymania – nakłady związanie z ogrzaniem, chłodzeniem czy czyszczeniem hali są przynajmniej o połowę niższe od podobnych wydatków na hale z płyt warstwowych.
Mobilne hale Thermohall™ marki Rubb to elastyczne konstrukcje. Można je nie tylko przenosić, ale również bezproblemowo przebudowywać lub powiększać. Pozwala na to prosta i praktyczna konstrukcja. Mobilne hale Rubb to sprawdzone rozwiązanie dla każdej, dynamicznie rozwijającej się firmy, które potrzebują dodatkowej przestrzeni.

Skontaktuj się z nami


michal.knop@rubbpolska.pl