Arrow down

Ujeżdżalnie dla koni

Badać

Ciepło, cieplej, Thermohall™

Porównując koszty ogrzewania termohali oraz hali z dachem pneumatycznym i ścianami z płyt PIRzdecydowanie lepszą inwestycją będzie hala ocieplana wykonana w technologii Thermohall™. Dzięki skutecznej termoizolacji ścian i dachu wydatki na ogrzewanie hali w sezonie zimowym są mniejsze o połowę.

Konkurencyjne rozwiązania nie są w stanie zapewnić podobnych korzyści. Dostępne na rynku polskim hale z dachem pneumatycznym (znane również jako hale namiotowe całoroczne) mają znikomą wydajność termiczną oraz mogą powodować problemy ze skraplaniem się wody na suficie i ścianach hali.

Thermohall™

Grubość izolacji Współczynnik U
50 mm 0,67 W/m2K
100 mm 0,36 W/m2K
150 mm 0,23 W/m2K
200 mm 0,17 W/m2K
250 mm 0,14 W/m2K

Warstwa zewnętrzna
wysokowytrzymała, ognioodporna i samoczyszcząca się tkanina PCV.

Wypełnienie
wełna szklana o wysokiej gęstości.

Warstwa wewnętrzna
samoczyszcząca się tkanina PCV.

Wytrzymałe hale dla koni

Producent Rubb Polska oferuje niezwykle wytrzymałe ujeżdżalnie dla koni. Szkielet obiektu zbudowany jest ze stali. Jest ona cięższa od aluminium, dzięki czemu wytrzymuje dużo większe obciążenia. To ważne, szczególnie na obszarach, na których dochodzi do obfitych opadów śniegu. Ponadto stal, z której zbudowane są hale dla koni jest cynkowana ogniowo. Pozwala to zachować jej właściwości i świeży wygląd przez długi czas. Dodatkowo taka obróbka zapewnia, że procesy korozyjne praktycznie nie zachodzą. Dzięki temu cena za konserwację jest bardzo niska, gdyż nie trzeba jej prawie w ogóle wykonywać. Rubb Polska proponuje zatem niezwykle wytrzymałe ujeżdżalnie dla koni, które doskonale sprawdzą się w naszej strefie klimatycznej.

Ujeżdżalnie dla koni – wynajem

W ofercie Rubb Polska znajduje się nie tylko budowa, projektowanie czy montaż, ale również wynajem. Dzięki temu hale dla koni można wykorzystywać sezonowo, w okresach jesienno-zimowych lub wzmożonej działalności, jeśli potrzebuje się dodatkowej przestrzeni.

Niskie koszty utrzymania ujeżdżalni

Ocieplane ujeżdżalnie wykonane w technologii Thermohall™ marki Rubb są dwu- trzykrotnie tańsze w utrzymaniu od tradycyjnych budynków. Dobrze zaprojektowane, szczelne poszycie przekłada się na niskie koszty chłodzenia/dogrzania pomieszczenia, a wykorzystanie elastycznej tkaniny PCV w jego konstrukcji sprawia, że jest ono odporna na uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcja takiej hali dla koni jest galwanizowana ogniowo, co zabezpiecza ją przed korozją i niszczeniem nawet na 25 lat.
Zawsze stosujemy dobre jakościowo materiały, co sprawia, że nasze ujeżdżalnie dla koni są łatwe i niedrogie w konserwacji i utrzymaniu.

Otwarta przestrzeń

Ujeżdżalnie proponowane przez Rubb zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić jak największą powierzchnię do jazdy konnej, nie ograniczając jej dodatkowymi podporami. Dzięki temu przestrzeń wewnątrz można efektywnie zagospodarować, a także podzielić w razie potrzeby.

Hale dla koni – komfort i bezpieczeństwo

Hale dla koni marki Rubb są niezwykle wygodne i bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Ich przewagą nad innymi budynkami (np. halami namiotowymi) jest wydajny i unikalny w skali kraju system ocieplenia Thermohall™. Mniejsze wydatki (lub nawet ich brak!) na ogrzewanie, klimatyzację i naprawę projektowanych przez nas ujeżdżalni dla koni oznaczają więcej środków na nowe inwestycje i rozwój.
Poszycie termoizolacyjne jest dobrze napięte i ściśle dopasowane do konstrukcji, nie „hałasuje” podczas wietrznych dni, co gwarantuje spokojne, bezpieczne warunki do jazdy konnej.

Szybka budowa, montaż i przenoszenie

Dużą zaletą jest czas bardzo krótki montażu hali dla koni, który w przypadku hali o powierzchni 1000 m2 wynosi jeden tydzień. Jest to możliwe dzięki prefabrykacji zarówno stalowej ramy budynku, jak i poszycia. Ponieważ hale Thermohall™ nie są na stałe związane z gruntem, można je dowolnie modyfikować, rozbudowywać i przenosić, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Przystosowane do konkretnych potrzeb

Przy projektowaniu ujeżdżalni dla koni w systemie Thermohall™ bierzemy pod uwagę zarówno warunki klimatyczne, w których będzie ona funkcjonować, oraz sposób i częstotliwość jej użytkowania. Pozwala to na odpowiednie dobranie ocieplenia ujeżdżalni, tak aby budynek dobrze spełniał swoje funkcje i jednocześnie pozwalał zachować koszty utrzymania na niskim poziomie.

Skontaktuj się z nami


michal.knop@rubbpolska.pl