Żywotność hali namiotowej – od czego zależy?

Budowa hali namiotowej, bez względu na jej przeznaczenie, to duże przedsięwzięcie. Aby przyniosło same korzyści, musi być dobrze przemyślane i zaplanowane już od samego początku. Inwestorzy często zastanawiają się, co będzie dla nich najlepsze. Okazuje się, że nowoczesne hale namiotowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Odpowiednio wykonane i zadbane, będą służyć przez długi czas.

Hala o konstrukcji stalowej – wybór na lata

Dzięki solidnej, trwałej konstrukcji stalowej, hala namiotowa świetnie sprawdza się jako obiekt całoroczny. Gwarancję długiej żywotności hali o konstrukcji stalowej daje zabezpieczenie jej środkiem antykorozyjnym, przy minimalnych nakładach pracy na konserwację i przeglądy. Rdza osłabia konstrukcję, powodując, że staje się bardziej podatna na uszkodzenia i zagraża bezpieczeństwu. Ochronę przed korozją można zapewnić na dwa sposoby: przez malowanie konstrukcji specjalnymi farbami lub cynkowanie. Druga metoda zabezpiecza na dłużej.

Regularne przeglądy i konserwacja hali

Systematyczne wykonywanie przeglądów i przeprowadzanie koniecznych konserwacji, to prosty sposób na wydłużenie żywotności hali namiotowej. Regularne sprawdzanie obiektu pozwoli wykryć ewentualne nieprawidłowości odpowiednio szybko, aby dało się je sprawnie usunąć, bez dużych nakładów finansowych. Natomiast konserwacja minimalizuje niemal do zera ryzyko pojawienia się jakichkolwiek usterek. Przypomnijmy, że przeglądy hali warto jest wykonywać na zakończenie lata oraz po zimie.

Przeglądy i konserwacje plandek PCV w zakresie usuwania pęknięć odbywają się w bardzo prosty sposób. Naprawa poszycia wymaga najczęściej naklejenia łaty. Dzieje się to szybko i w żaden sposób nie zakłóca pracy, odbywającej się w hali namiotowej. Zupełnie inaczej – bardziej angażująco – wygląda naprawa hali z płyty warstwowej. W przypadku usterki należy wyjąć z ramy konstrukcji wszystkie płyty, które znajdują się nad uszkodzonym panelem, a następnie dopasować nowy. To czasochłonne zadanie, które może zająć nawet cały dzień.

Warto wspomnieć, że plandeki używane w budowie hal są wodoodporne i niechłonne. Gruba warstwa PCV skutecznie chroni tkaninę przed pleśnią i niszczeniem. Dlatego tak ważne są przeglądy oraz właściwa konserwacja poszycia z tkaniny PCV. Usunięcie zniszczeń na wczesnym etapie skutecznie przedłuża żywotność hali namiotowej z poszyciem z tkaniny PCV. Dokładniejszy przegląd i naprawy warto wykonywać przy okazji mycia poszycia, czyli co cztery – pięć lat.

Najwyższa jakość wykonania

Jako doświadczony producent hal namiotowych, działający na rynku międzynarodowym, możemy zagwarantować najwyższą jakość usług. Właściwy montaż oraz stosowanie atestowanych komponentów znacząco wpływa na dłuższą żywotność hal oraz bezpieczeństwo korzystania z obiektów. Hale namiotowe z poszyciem z tkaniny PCV są wytrzymałe i odporne na niszczenie m.in. na skutek działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wykorzystywane przez nas plandeki mają grubszą powłokę niż te, które są powszechnie wykorzystywane przez innych producentów hal. Dzięki temu są odporniejsze na zużycie i zachowują swoje właściwości, takie jak sprężystość, napięcie oraz kształt przez cały okres eksploatacji. Potwierdza to przypadek jednej z naszych hal, w której poszycie wymagało wymiany dopiero po 30 latach od pierwszego montażu. Co ważne, plandeki PCV posiadają certyfikat, poświadczający ich niepalność, a konstrukcja stalowa spełnia wszelkie normy budowlane.